niedziela, 21 czerwca 2009

"W jedności siła więc łączmy się"

Czasem zdarza mi się brać udział w dyskusjach na innych stronach. Moje wypowiedzi czasami jeśli uważam je za wartościowe będę wrzucał tutaj na strony. O to pare z nich. Dyskusja pojawiła się na cia.bzzz.net
Według psa na pewno nie jest obojętne czy będzie wychodził na spacer do parku czy do centrum handlowego. Zwierzęta w naturze też wybierają sobie najbardziej dogodne dla nich tereny. Między innymi dlatego ptaki odlatują do ciepłych krajów, a rośliny rosną najczęściej w stronę słońca... My ludzie przez zanieczyszczanie planety zawężamy im ten wybór do tego stopnia , że niektóre gatunki giną. Giną też ludzie, bo np. spowodowana efektem cieplarnianym susza zawęża warunki możliwe do życia np. w krajach równikowych.
To, że mieszkań dostępnych dla społeczeństwa (bo jeśli mowa o 100.000 rodzin to możemy już tu tego slowa użyć) brakuje jest winą głównie tego, że mieszkania komunalne pod pretekstem renowacji itp. przeobrażane są w drogie, nieosiągalne, apartamenty, na które już nie każdego stać.
"W jedności siła więc łączmy się"
- Smar sw
Z jednej strony chcielibyśmy by inni dołączyli do nas, a z drugiej obrzucamy błotem.
Kiedyś nosiłem bardzo fajną naszywkę (zgubiłem),która na tle A w kółeczku mówiła"O ile świat byłby lepszy gdybyśmy w szkole uczyli się zamiast państwa kochać własnego sąsiada"
Czasem sobie myślę, że co niektórzy zamienili państwo na jakiś ruch i dalej się nie nauczyli szanować swych sąsiadów. ( Tworzycie nowy system" śpiewa Dezerter).
Wiecie dlaczego strajkujący prawie nigdy nie osiągają tego co chcą ? Bo zbyt często są sami. Oddzielnie strajkują kolejarze, odzielnie pielęgniarki, oddzielnie nauczyciele, studenci...
Gdyby jedni stanęli solidarnie obok drugich żadna siła by ich nie powstrzymała.
DLatego szukajmy w ludziach rzeczy co nas łączą, wspierajmy siebie nawzajem. Razem będziemy mocniejsi. Razem możemy więcej. Razem, nikt nas nie pokona. (motto naszego programu) Jeśli skupimy się na tym co nas lączy, różnice nie będą murem który nas dzieli, a wręcz tak jak ktoś wyżej napisał będą jedną z naszych największych zalet.
Na zakończenie chciałbym dodać, że fajny, ciekawy i potrzebny tekst, a do tego interesująca dyskusja.
Dlaczego ludzie angażują się w niektóre działania, a niektóre nie.Na pewno duży na to wpływ mają
psychologia tłumu, media, mody, bierzące wydarzenia itp. Jak wpłynąć by w aktywności w które się angażujemy zaangażowało się jak najwięcej ludzi ? Ciągle się nad tym zastanawiam i chciałbym znać na to odpowiedź. Nie jest ona jedna. O to niektóre, które mi się nasuwają:
1. Dobrze jest wspólnie ustalić osiągalne cele(nie jeden, bo gdy z jakiegoś powodu upadnie to "nie mamy wszystkich jabłek w jednym koszyku" )do których można byłoby dążyć.
2. Wywołać burzę mózgów na temat celów i metod ich osiągnięcia
3. Zastanowić się gdzie możemy znaleźć ludzi którzy się zaangażują w nasze działania, gdzie tych którzy by nas poparli gdzie i jak wciągnąć ludzi, którzy mogą być nam przychylni nawet jeśli nie interesuje ich akcja sama w sobie ( jeśli ich potrzebujemy )
4. Jeśli chcemy wzbudzić uwagę mediów w najbardziej przejrzysty sposób piszemy "list prasowy" czyli krótko Kto ? Co ?Gdzie ? Kiedy, ? Jak ?Dlaczego ? - Wiadomo, że media są żądne sensacji dlatego wskazane jest połączenie z jakimś działaniem, które ich zainteresuje
Takich rad można by mnożyć jednak jestem pewny, że ktoś to już napisał w mniej improwizowany sposób. Może znacie jakiś link albo macie jakieś inne pomysły
Aha By nie być zależnym od GW rozwijajmy nasze media, rozpowszechniajmy je na każdy możliwy sposób. Wspaniałym przykładem moim zdaniem była gazeta demonstracyjna - podróbka wyborczej na demo dla Rozbratu

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz