niedziela, 14 czerwca 2009

Lepsze sposoby głosowania

Ja nie poszedłem na wybory 7 czerwca. Dlatego, że żadna partia nie przekonała mnie, aby na nią zagłosować, nawet nie próbowała przekonać. Czy jestem osobą, która ma wszystko gdzieś i nie interesuje się sprawami społecznymi ? No dobrze. Wśród wyborców, którzy nie głosują istnieje spora ilość towarzystwa, która rzeczywiście ma wszystko w przyszłowiowej dupie! Ja teraz stoję pod pręgierzem medialnym razem z nimi. Ale mam pewne alibi.

Ja w tym roku juz głosowałem!!
I to nie raz. Nie głosowałem może na człowieka, ale na konkretną sprawę. I mało mnie obchodziło czy mój głos jest głosem straconym, czy lepiej głosować na tych przeciwko tamtym. To bez znaczenia, kiedy głosuje się w konkretnej sprawie, a nie na pośrednika pozostawionemu sobie.

Oto spis moich tegorocznych głosowań:

Petycja w sprawie interwecji zbrojnej państwa Izrael w Gazie
Petycja w sprawie uwolnienia cyberdysydenta skazanego przez reżim w Chinach na 10 lat
Sprzeciw wobec polityce patentowej w Europie
Petycje w sprawie zbrodni państwa Izrael (kolejna)
Petycja do premiera Tuska w sprawie obrony klimatu
Petycja w sprawie Telecom Package wprowadzającej cenzurę na internet
Petycja do nowowybranej pani premier Islandi aby spełniła swoje obietnice wyborcze i chroniła wieloryby

Moje głosy dotyczyły spraw polskich, europejskich i światowych. Akcje petycyjne w kilku sprawach przyniosły skutek (polityka patentowa,Telecom Package). Co ciekawe są to sprawy, którymi zajmować się mogą nasi europosłowie. Niestety byli zajęci sobą i nie wypowiadali się na żadne z tematów europejskich (może im zabroniono, sic!). Tak więc nie wiedziałem na kogo oddać głos, kto jak w jakich sprawach będzie tak a tak głosował.

No nic. Będę głosował starym sposobem bez niczyjej pomocy …

(tekst w całości ukazał się orginalnie na blogu: http://psycholep.wordpress.com/)

A o to komentarz/ uzupełnienie pt "Jak inaczej dobrze głosować?"
Całkowicie zgadzam się z autorem, że bardziej poprzez głosowanie na oszustów lepiej jest głosować za lub przeciw konkretnym sprawom. Chciałbym jedynie dodać parę bardzo skutecznych rodzajów głosowania, które warto uskuteczniać mniej lub bardziej codziennie albo jak najczęściej. Przykładów może być wiele. Zacznę od tych dotyczących własnej osoby. Bo to My mamy być zmianą którą chcemy zobaczyć na świecie.(cyt Gandhi ) Proponuje jak zwykle wegetarianizm dzięki czemu można pomóc w rozwiązaniu wielu światowych/krajowych/osobistych problemów, a mianowicie zmiana klimatu na lepsze =/i poprawa jakości życia =/i nakarmienie ludzi w trzecim świecie =/i zaoszczędzenie cierpienia zwierzętom =/i polepszenie zdrowia własnego =/i lepsze samopoczucie z powodu czystszego sumienia etc. etc.
Dalej proponuje zmniejszenie konsumpcji ( co się wiąże z powyższym )=/i mniej wyzysku ludzi w krajach trzeciego świata. =/i mniej fabryk mniej zanieczyszczeń więcej czasu dla siebie i naszych bliskich (pojawia się tu problem zmniejszenia zapotrzebowania na pracę przez co wielu ludzi straciło by możliwość wiązania końca z końcem - rozwiązania tych problemów można znaleźć w daniu ludziom prac ekologicznych, a mianowicie sadzenia drzewek, kreowanie parków, naprawianie szkód wyrządzonych przez niewłaściwe użycie cywilizacji.
Ponadto problem pracy można by rozwiązać poprzez zmniejszenie godzin, dzięki czemu pracę którą wykonywałoby np. 7 osób dzieliło by powiedzmy 10.)
Następnie proponuję świadome kupowanie =/i bojkotowanie wielkich multikorporacji =/i nie wspieranie ich swoimi pieniędzmi =/i troska o lokalny przemysł, handel a co za tym idzie o własnych sąsiadów zamiast wyzysku biednych w krajach trzeciego świata
Sposobów na głosowanie w naszym życiu na konkretne sprawy można mnożyć w nieskończoność np. akcja bezpośrednia, demonstracja, granie w kapeli, robienie filmów, audycji w radiu, redagowanie gazetki czy stron www, pisanie książki, rozklejanie plakatów, uwalnianie zwierząt, ogrodnicza partyzantka, pomoc staruszce, sąsiadce, skłotowanie domu, tworzenie grup afinitywnych, sąsiedzkich centrów kulturalnych i socjalnych, bunt, I MASA INNYCH RZECZY ( UWOLNIJ SWĄ WYOBRAŹNIĘ I TEŻ COŚ DOPISZ !!!),które w swej intencji mają zmienianie świata na lepsze i wzięcie losu w swoje własne ręce. POWODZENIA !!!

1 komentarz:

  1. Dodałbym, że w miejscu, gdzie teraz się znajdujemy (sieć), poruszamy się po oprogramowaniu open source, ignorując oprogramowanie korporacyjne. To wyraz naszej woli - demonstracja, że można żyć w wspólnocie ignorującej prawa patentowe.

    Ludzie, skasujcie staruszka MS XP i wgrajcie sobie jakiegoś porządnego Lina :-)

    OdpowiedzUsuń