środa, 24 czerwca 2009

Tydzień Weganizmu - relacja

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna strona

Pierwszy Tydzień Weganizmu zorganizowany przez Empatię dobiegł końca 7 czerwca 2009. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy wzięli w nim udział w Warszawie i wielu innych miejscowościach w całej Polsce. Chętni do uczestnictwa w tym wydarzeniu otrzymali od nas nowe ulotki i plakaty. Przeczytajcie i obejrzyjcie naszą relację ze zorganizowanych imprez w Warszawie i Gdańsku oraz podsumowanie obecności Tygodnia w mediach.

Tydzień Weganizmu to nowa i najważniejsza akcja naszego stowarzyszenia, podczas której mówimy mocnym głosem w imieniu ponad 56 miliardów zwierząt zabijanych co roku na mięso, w imieniu krów eksploatowanych dla mleka, a następnie zabijanych, cieląt będących produktem ubocznym produkcji mleka i zabijanych na cielęcinę, kur wykorzystywanych w produkcji jaj, a następnie odwożonych do rzeźni, zwierząt zabijanych na skórę i futra, cierpiących i zabijanych w laboratoriach, czy wreszcie tych wykorzystywanych dla rozrywki człowieka m.in. w cyrkach, zoo czy zabijanych na polowaniach. Nie zapominamy także o zwierzętach rozmnażanych dla przyjemności, których ciała hodowcy traktują jak plastelinę do formowania czy ozdobny żywopłot.

Tydzień Weganizmu to okazja, by wspominać o wszystkich zwierzętach bez rozróżniania na unikalnych przyjaciół i odnawialne surowce. To czas, by podkreślać, że w praktyce oznacza to weganizm, próbę rzeczywistej minimalizacji cierpienia zwierząt. Chcemy promować wegański sposób życia w sposób bezpośredni, rzetelny i bez kompleksów.

Dziękujemy patronom i partnerom Tygodnia za wsparcie imprezy, mediom za zainteresowanie, a fotografom za wspaniałą dokumentację. Mamy również nadzieję, że w przyszłości impreza będzie miała większy zasięg dzięki temu, że do bezpośredniej promocji weganizmu w takiej formie dołączą inne organizacje i kolejne grupy nieformalne. Zapraszamy do współpracy!

Czytaj dalej...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz