piątek, 5 czerwca 2009

O wegańskim tygodniu

W tym roku Stowarzyszenie Empatia organizuje pierwszy Tydzień Weganizmu! To zupełnie nowa impreza, która w bezpośredni sposób ma promować weganizm jako konsekwentną i smaczną odpowiedź na eksploatację zwierząt. Zapraszamy wszystkich do zapisywania się do akcji poprzez formularz na stronie http://www.wegetydzien.pl/zapisy.php

Jak zwykle prześlemy Wam darmowe ulotki, a być może nie tylko. W planach są również plakaty i naklejki.

Weganizm to sposób życia dążący do rzeczywistej minimalizacji uczestnictwa w eksploatacji zwierząt. Najważniejszy aspekt tego pojęcia dotyczy diety, ponieważ dla pożywienia jest wykorzystywana największa ilość zwierząt. Weganizm w tym zakresie oznacza odrzucenie z przyczyn etycznych produktów odzwierzęcych. W innych dziedzinach cechuje się podobnie konsekwentną postawą, np. w sprzeciwie wobec hodowli zwierząt z przeznaczeniem na futra, wykorzystywania zwierząt do doświadczeń, do celów rozrywki itd. Ta spójna i nowoczesna idea i praktyka zdobywa na świecie coraz większą liczbę zwolenników, również ze względu na korzyści ekologiczne z jej przyjęcia.

Zapraszamy na stronę http://wegetydzien.pl , która wkrótce zapełni się nową treścią.

Z Waszą pomocą z pewnością uda się postawić kolejny krok na drodze do świata, w którym zwierzęta rzeczywiście nie są rzeczami.

Podajcie info dalej, od Was zależy jaki zasięg będzie miała akcja!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz