wtorek, 23 czerwca 2009

Chów przemysłowy śmierdzi - lipcowe akcje w całej Polsce!Już 1 lipca rusza nowa kampania Fundacji Viva! - Chów przemysłowy śmierdzi.

Chów przemysłowy jest źródłem większości spożywanego przez nas mięsa, mleka i jaj. Niesie ze sobą mnóstwo negatywnych konsekwencji. Chów przemysłowy śmierdzi – dosłownie i w przenośni. Mieszkańcy okolic ferm narzekają na ciągły, wywołujący mdłości i zawroty głowy smród.

Co więcej, wielkoprzemysłowe fermy zanieczyszczają środowisko. Przemysł mięsny przyczynia się do globalnego ocieplenia bardziej, niż cały przemysł transportowy, a pod uprawę paszy dla zwierząt karczuje się ogromne połacie lasów deszczowych.

Jakby tego było mało, chów przemysłowy niesie ze sobą ogromne cierpienie zwierząt. Zwierzęta spędzają całe swoje życie w ciasnych klatkach, boksach lub barakach. Są okaleczane – kastruje się je, obcina ogony, kły, rogi, dzioby – wszystko bez znieczulenia. Żyją w tragicznych warunkach i ogromnym stresie, który obniża ich odporność i zwiększa zapadalność na choroby.

Chcemy mówić o tym głośno! Z tej okazji odwiedzimy w lipcu aż 17 miast. W każdym z nich będziemy informować mieszkańców o wszystkich negatywnych skutkach chowu oraz prezentować skuteczną i przyjemną alternatywę, czyli wegetarianizm lub weganizm, które są przyjazne dla środowiska, zwierząt oraz ludzi.

Zaczynamy 1 lipca w Warszawie. Zapraszamy na godzinę 14 na róg ulic Świętokrzyska i Marszałkowska.

W następnych dniach pojawimy się m.in. w Łodzi, Radomiu, Lublinie, Krakowie, Katowicach, Wrocławiu, Poznaniu i Toruniu.

Wszystkie szczegóły kampanii oraz daty i miejsca happeningów znajdziecie na naszej stronie: http://www.ferma.viva.org.pl


+ komentarz moderatora :
Myślę, że więcej niż 95 % polskiego społeczeństwa nie zdaje sobie sprawy, że to jedzenie mięsa jest główną przyczyną efektu cieplarnianego, a nie jak wielu myśli samochody. Nic dziwnego skoro o ograniczeniu naszych apetytów nie słyszy się prawie wcale. Dlatego uważam, że tego typu akcja jest jak najbardziej wskazana by ludzie w końcu sobie uświadomili, że mięso to nie tylko morderstwo zwierząt lecz też naszej planety, a więc ludzi też. Pod poniższym linkiem starałem się zebrać powiązania konsumpcji mięsa z destrukcją planety :
http://positi.blogspot.com/search/label/ekologia
z bardziej wegetariańskiego punktu widzenia :
http://positi.blogspot.com/search/label/wegetarianizm
I NA CO WARTO TEŻ ZWRÓCIĆ UWAGĘ: JEDZENIE MIĘSA JEST TEŻ GŁÓWNA PRZYCZYNĄ GŁODU W TRZECIM ŚWIECIE co potwierdzają artykuły zebrane tu:
http://positi.blogspot.com/search/label/g%C5%82%C3%B3d
Miłego czytania !!! Mam nadziej ,że zebrane i napisane informacje się przydadzą !!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz