poniedziałek, 6 lipca 2009

Program protestów przeciw G8 w Italii

G8-Program
. : http://g8.italy.indymedia.org/en/node/27
Jak ktoś wychwyci błędy rzeczowe w tłumaczeniu, niech poprawi...
6 lipca rozpoczął się kolejny szczyt g8. Mimo, iż rozpoczęto już przygotowania do szczytu w Maddalenie - gdzie miał on się odbyć pierwotnie - rząd Berlusconiego postanowił sprytnie wykorzystać sytuację po trzęsieniu ziemi i przesunąć organizację całego G8 w rejon zniszczonego przez kataklizm L’Aquila.
O ile "możliwości i korzyści", jakie ma przynieść g8, pozostają do końca niejasne, to ewidentne wydają się zamiary rządu: uniknąć wszelkich możliwych protestów, podtrzymywać w okolicy stan "wyjątkowej sytuacji" (“Emergency state”) aby trzymać społeczeństwo jak najdalej od szczytu i zaatakować tych, którzy zdecudują się protestować.

Owa "sytuacja wyjątkowa" nie przedstawia dla rządu problemu, pomimo protestów mieszkańców L’Aquila [L’aquila – Rome], podobnie nie jest dla rządu problemem odciągnięcie 500 mln euro z pieniędzy przeznaczonych na odbudowę L’Aquila i zainwestowanie ich w organizację posterunku Guardia di Finanza (policji finansowej), która ma być gospodarzem spotkania.(?)

Całości obrazu są dopełniają dziennikarze, którzy zniekształcają fakty - po epizodach spekulacji i powierzchowności w pierwszym etapie trzęsienia ziemi podają błędne informacje na temat samego spotkania, aby wywołać panikę i ogólne zamieszanie.

Mimo to przeciwnicy szczytu zdecydowali się zaprotestować. Program poniżej:

Abruzzo:

* L'Aquila:

5. lipca - projekcje, inicjatywy i pochód z pochodniami na rzecz socjalnej odbudowy, pod hasłem "pamięć, prawda, sprawiedliwość!" - od północy do 3.32

7. lipca - Forum na rzecz socjalnej odbudowy

8. lipca - "Nie odejdziemy!" spotkanie komitetów w centrum miasta aby oprotestować hipokryzję g-8

10lipca - demonstracje przeciwko G-8 w całej Italii: [autobus z Rzymu, kontakt - infoline: +39 06 704 524 25]

* Pescara:

7. lipca

• 11.00 - "Abruzzo jest portem: nikogo nie odeślemy spowrotem!" - przybycie Goletty Verde z Legambiente do portu w Pescara, z około 20 delegatami z różnych krajów na pokładzie
* 12.00 - miejski wiec przeciwko nowemu włoskiej Ustawie o Bezpieczeństwie (prawie nt. bezpieczeństwa?)

* Sulmona:

8. lipca (popołudnie) - Forum (afternoon) - Forum “Katastrofy ekologiczne i deweloperyzm: zabezpieczny przyszłość Apenin”.

9. lipca (popołudnie) - wycieczka z przewodnikiem po wysypiskach i skażonych toksynami miejscach oraz wykłady na temat "Woda i wspólne dobro".
Info na temat inicjatyw:
 http://italy.indymedia.org
www.gipfelsoli.org

Więcej informacji:
 http://g8.italy.indymedia.org

Relacja na bieżąco (po włosku):
 http://g8.italy.indymedia.org/en/ticker

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz