poniedziałek, 27 grudnia 2010

Premiera filmu Zeitgeist: Moving Forward . Już wkrótce

Premiera filmu: Zeitgeist: Moving Forward
Wstęp wolny
http://www.facebook.com/tzmpolska
http://tzmpolska.org/zmf/

Zeitgeist: Moving Forward ma zostać wprowadzony na ekrany w 60+ krajach i 20+ językach, począwszy od 15 stycznia 2011. Ta premiera na dużą skalę nie jest związana z jakimkolwiek wiodącym dystrybutorem. Częścią kontrkulturalnego wyrazu tego podejścia jest pominięcie wszelkich mediów korporacyjnych, na rzecz niezależnych grup, które niedochodowo przedstawią film w odpowiadających im rejonach. Większość z tych grup jest powiązana z różnymi zrzeszeniami aktywistów, włączając w to ruch Zeitgeist, który jest grupą popierającą zrównoważony rozwój, opowiadającą się za przejściem społeczeństwa do nowego modelu socjoekonomicznego, z dala od rosnącej degradacji systemu monetarnego i tego konsekwencji.

Zeitgeist: Moving Forward jest projektem niekomercyjnym, co oznacza że będzie dostępny za darmo w internecie. W połowie lub pod koniec stycznia na ZeitgeistMovingForward.com za 5$ będzie można zakupić fizyczną płytę DVD.

Światowa premiera kinowa będzie zorganizowana przez The Artivist Film Festival i odbędzie się ona 15 stycznia 2011 w Los Angeles.

REŻYSER:

Reżyser, producent, scenarzysta, kinematograf, kompozytor, montażysta i narrator filmu, Peter Joseph został nieumyślnie osobą znaną w społeczności filmów dokumentalnych dzięki nagrodzie za film „Zeitgeist: The Movie” który uzyskał 100 000 000 obejrzeń online podczas pierwszego roku swej publikacji. Ten film nie był takim w swej oryginalnej koncepcji, lecz stał się takim, kiedy zyskał poklask globalny.

W 2008 roku, ciąg dalszy tego filmu „Zeitgeist: Addendum” miał premierę na Artivist Film Festival w Hollywood. Tak jak swój poprzednik „Addendum”, który otrzymał nagrodę na tym festiwalu, uzyskał potężną ilość obejrzeń w Internecie w ilości 50 000 000 podczas pierwszego roku.

Po wydaniu tego filmu, Joseph założył ruch społeczny inspirowany przez reakcje publiczności – „Ruch Zeitgeist”. Ta globalna organizacja, która teraz posiada prawie półtora miliona subskrybentów w ponad 200 krajach pracuje, aby zapoczątkować transformacje kulturową w nowy zrównoważony paradygmat a „Zeitgeist: Moving Forward” jest po części medialną ekspresją tej samej perspektywy. „Ruch Zeitgeist” jest rozszerzeniem „Projektu Venus”- organizacji założonej przez projektanta przemysłowego Jacque’a Fresco, który jest też wspierany w filmie.

„Zeitgeist: Moving Forward” jest trzecią częścią tego, co teraz stało się projektem serii filmów kulturowych, który rozważa „Zeitgeist”, co znaczy „Duch świadomości czasów” lub kultury.

Oficjalna strona anglojęzyczna, zawierająca m.in. daty premier na całym świecie:
www.zeitgeistmovingforward.com

Więcej na temat serii filmów Zeitgeist i jej historii:
www.zeitgeistmovie.com

Polski ruch Zeitgeist:
www.tzmpolska.org

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz