niedziela, 31 maja 2009

WEGAŃSKI TYDZIEŃ-program wszystkich(?)miast oraz pozytywności


W Polsce (może na całym świecie też) od pierwszego do siódmego czerwca odbywał się będzie wegański tydzień. Strony http://www.positi.blogspot.com też dołączają się do akcji. Na razie będziemy się starać zebrać programy jak największej ilości miast ( ślijcie do nas info !!! - mgriks(małpa)gmail.com ). Potem przez cały tydzień na stronach będzie dominował weganizm ( ślijcie ciekawe artykuły !!!), po za tym będzie to też głównym tematem w programie radiowym "Polonia Aktywna". Wszystkich zachęcamy do brania udziału w akcjach !!!
Tydzień Weganizmu w Łodzi na squacie k50 (Kopernika 50). Pełna rozpiska...
W związku z Tygodniem Weganizmu, zapraszam na k50...


4 czerwca

na squacie k50
o godzinie 17:30
- zaczynamy filmem "Recepta na klęskę" (Recipes For Disaster). Film eko-eksperymentalny. Reżyser, mieszkaniec Finlandii konwertuje życie swoje i rodziny na "ekologiczne". Dla ekologów, wegetarian film może być momentami zaskakujący, z racji rozwiązań, na które wpadł reżyser, a zarazem "królik doświadczalny" - John Webster. "Recepta na klęskę" może posłużyć dobrymi przykładami co robić, a czego nie robić, aby uratować Planetę.
- później głos zabierze Joanna Smulska, absolwentka biotechnologii. Asia ma poprowadzić rozmowę nt. wegetarianizmu i weganizmu.
- dostępne będzie dobre wegańskie jedzenie, będzie można kupic lub wypożyczyć ziny, czasopisma i książki z biblioteki Wyzwolenie.
- koniec spotkania na k50 przewidujemy na godzinę 19:45, a później zapraszamy na kolejny pokaz (organizowany przez inną grupę) na pasażu Rubinsteina.


6 czerwca, w sobotę

o godzinie 15:00
- (nie?)powtarzalna okazja spotkania z psem, który od urodzenia jest weganinem. On ma trochę do powiedzenia na temat, a jego opiekun jeszcze więcej..
- kilka krótkich filmów o tematyce wegańskiej, eko i rowerowej oraz dyskusja
- wegański "szwedzki stół" czyli "daj kilka zeta i jedz do oporu"
- może (!) koncert niespodzianka...
- tak jak pierwszego dnia (4.06) dostępne papiery do wypożyczenia lub kupienia


K50 (Łódź, ul. Kopernika 50, blisko ul. Łąkowej - dojazd prawie pod squat tramwajem nr 12. Od dworca Ł.Kaliska jest około 10 minut z buta, od skrzyżowania Politechniki/Mickiewicza podobnie...)

Dla dzieci plac zabaw made by CZ-SZ !!!

plakat:  http://bayimg.com/image/eaaaaaacf.jpg


WEGE ŁÓDŹ / V-ŁÓDŹ
www.vegspace.com/wegelodz
www.myspace.com/vlodz

INICJATORZY AKCJI TYDZIEŃ WEGANIZMU
www.empatia.pl

INNE MIASTA
www.wegetydzien.pl


ps. prosimy o nieprzyklejanie naszych plakatów WSZĘDZIE GDZIE SIĘ DA, bo gania nas przez to urząd.. ;) przecież w kraju Prawa i POrządku to nie wypada!Zapraszamy na kolejne trójmiejskie wege spotkanie! Tym razem spotykamy się z okazji pierwszego Ogólnopolskiego Tygodnia Weganizmu.
Zapraszamy 6 czerwca do klubu Szafa na gdańskim Starym Mieście, ul.
Podmurze 2
Zapraszamy na kolejne trójmiejskie wege spotkanie! Tym razem spotykamy się z okazji pierwszego Ogólnopolskiego Tygodnia Weganizmu.
Zapraszamy 6 czerwca do klubu Szafa na gdańskim Starym Mieście, ul.
Podmurze 2

startujemy o godz. 13:00.

W programie m.in: filmy, pokaz gotowania, pokaz slajdów oraz opowieści rowerzysty-weganina (tym razem Maroko, Sahara, Mauretania, Senegal, Gambia), konkursy z nagrodami oraz prawdziwa wegańska uczta.

Organizatorami spotkania jest Inicjatywa Wege3miasto oraz Stowarzyszenie
Empatia, wege ucztę sponsoruje firma Orico i wegański catering Avocado.

info:  j.krupicka@empatia.pl
www.wegetydzien.pl

www.wege3miasto.org

 http://www.wegetydzien.pl/lista.php

(T-ń)Tydzień weganizmu 1-07.06.09


Plan tygodnia weganizmu w Toruniu. Zapraszamy!

2.06.09 (wtorek), Piernikowe Miasteczko, ul.Podmurna
16:00 Warsztaty dla dzieci

3.06.09 (środa), Klub Melisa i Jazz, ul. Mostowa 10
17:00 warsztaty: "Kosmetyki naturalne jako alternatywa dla testów na zwierzętach"
18:30 warsztaty z ziołolecznictwa
19:30 Anna Romanowska,masażystka, poprowadzi warsztat masażu leczniczego

4.06.09 (czwartek), Klub Melisa i Jazz, ul. Mostowa 10
17:00 Wykład: "Weganizm, a dzieci - obalanie mitów"
19:30 Wykład dietetyka Rafała Wyszyńskiego : "Wpływ ruchu i diety na nasze życie i samopoczucie”.

5.06.09 (piątek), Dom Muz, ul.Podmurna 1/3
17:00 Wykład "Prawda o corridzie"
18:00 Vegan Cooking Show - wjazd za 5zł i jecie do woli!

6.06.09 (sobota) ,
14:00 Happening - akcja informacyjna, Rynek Staromiejski (pod Kopernikiem)
20:00 Klub Czeski Sen - DISCO NA PRZYTULISKO (wjazd: 5 zł)

7.06.09 (niedziela), Piwnica Pod Aniołem, Rynek Staromiejski 1
13:00 Pokaz slajdów - "Rowerem po Afryce", by Lucas

Warszawa

Pobierz plakat z programem warszawskiego Tygodnia Weganizmu:
http://empatia.pl//plik/202.jpg
Zachęcamy do wydrukowania go i umieszczenia w Waszym otoczeniu w legalnych miejscach.

PONIEDZIAŁEK, 1 czerwca

 • 12:00 – happening „Marchewkowa piramida” Zbudujmy wspólnie piramidę z marchewek, które później przekażemy Fundacji Pożywienie Darem Serca, zajmującej się dożywianiem potrzebujących. Wszystkich budowniczych i sympatyków zapraszamy na poczęstunek ciastem marchewkowym przygotowanym dla Was przez catering Vegavani. Zapraszamy do wspólnej i pożytecznej zabawy! W trakcie trwania akcji będziemy opowiadać o weganizmie, rozdawać ulotki i odpowiadać na pytania mediów.
  Uwaga: przynieście na akcję również własne marchewki (i inne warzywa), każda sztuka się liczy i każda zaspokoi czyjś głód! Bardzo na Was liczymy.

  Dopisz się do listy obecności!

  Pobierz plakat zapowiadający imprezę: http://empatia.pl//plik/200.jpg

  Miejsce:
  Placyk przy stacji metro Centrum

 

WTOREK, 2 czerwca

 • 17:00 - Nasiadówa roślinożerców, czyli spotkanie wszystkich chętnych do działania dla zwierząt i promocji weganizmu w Warszawie i nie tylko. Zapraszamy na burzę mózgów i dyskusję nad formą i treścią działań. Nieważne skąd jesteś, ważne, że również myślisz, że… czas na weganizm!

  Miejsce
  : Biblioteka Praw Zwierząt (biuro Stowarzyszenia Pomocy Królikom), Skwer Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego 1

 

ŚRODA, 3 czerwca

 • 16:00 - wykład pt. "Historia weganizmu". Kiedy powstało pojęcie weganizmu, co oznacza, jak bardzo zadomowiło się w języku i szerzej: w kulturze. Prowadzenie: Dariusz Gzyra (Empatia).

 • po wykładzie i krótkiej dyskusji koncert duetu SzaZa, czyli Patryka Zakrockiego i Pawła Szamburskiego.

  Patryk Zakrocki, wegetarianin, jest niezwykłą i wszechstronnie utalentowaną postacią polskiej sceny myzycznej. Studiował kompozycję u prof. Bogusława Schaeffera, jest kompozytorem, improwizatorem, skrzypkiem, perkusistą, organizatorem m.in. Galimadjazu, założycielem Zakładu Produkcji Dźwięku oraz netlabelu Iskry, autorem muzyki filmowej, teatralnej oraz słuchowisk i instalacji dźwiękowych. Więcej info: http://www.myspace.com/zakrocki

  Paweł Szamburski, wegetarianin, klarnecista, muzykolog, antropolog kultury oraz animator kultury. Organizował cykliczne imprezy (Galimadjazz, Djazzpora), współtworzył wiele ciekawych formacji, min. Meritum, łączący muzykę klezmerską z wieloma kierunkami jazzu, Cukunft, Tupika, trio Horny Trees. Jest również współzałożycielem oficyny Lado ABC (dokumentującej dokonania współczesnej krajowej muzyki niezależnej) oraz stowarzyszenia Lado. Przeczytajcie wywiad z Pawłem.

  Miejsce: Bar Vega, Al. Jana Pawła II 36c

CZWARTEK, 4 czerwca

 • 18:00 - Dewianci i dewiantki z lasu, czyli polowaneczko w UFIE - spotkanie z Tomaszem Matkowskim, autorem książki „Polowaneczko”, będącej ostrą krytyką myśliwych i myślistwa.

  Autor, jako tłumacz w ramach dewizowych polowań, poznał dokładnie i od zaplecza światek „strzelby i wódeczki”. W swojej książce opowiada nie tylko o tym, co widział i słyszał, a co zwykle nie wychodzi poza zamknięty krąg „hobbystów od zabijania”. Cytuje także branżową literaturę myśliwską, której język każe zastanawiać się, czy ludzie zaangażowani w polowania nie mają przypadkiem cech zimnych, metodycznych, seryjnych morderców. Dewianci lasu? Zdziwiłby się ktoś, kto o tę dewiację posądza tylko mężczyzn. Dominującą płcią na polowaneczku była i jest płeć męska, ale przypadki krwawych łowczyń istnieją i warte są analizy. Skoro polujących na zwierzęta mężczyzn posądza się o rekompensowanie za pomocą strzelby niedostatków tego, w co słabo wyposażyła ich natura, czego brakuje zabijającym kobietom?

  W trakcie spotkania spróbujemy zastanowić się także, na ile sprzeciw wobec myślistwa może być i jest w rzeczywistości katalizatorem głębszej zmiany postawy wobec zwierząt wykorzystywanych przez człowieka.

  Przed spotkaniem z Tomaszem Matkowskim zapraszamy na projekcję filmu „Peaceable Kingdom”. W trakcie imprezy będzie można raczyć się wegańskimi ciastami. Dochód z ich sprzedaży zasili skromny budżet UFY.

  Miejsce: siedziba Kolektywu UFA przy Alei Solidarności 82 w Warszawie

PIĄTEK, 5 czerwca

 • 16:30 - pokaz wegańskiego gotowania w wykonaniu Joli Słomy i Mirka Trymbulaka, pary projektantów mody i biżuterii oraz mistrzów kuchni wegetariańskiej. Nie wierzysz, że wegańskie jedzenie jest nie tylko zdrowe, ale i estetyczne? Przyjdź, przekonaj się o tym.

 • 17:30 – wykład pt. "Prawa zwierząt w praktyce". Prowadzenie: Katarzyna Biernacka, Prezeska Stowarzyszenia Empatia

  Miejsce: restauracja BIOSFEERA, Al.Niepodległości 80 (wejście od ul. Odyńca)

SOBOTA, 6 czerwca

 • 13:00 - udział prezeski Empatii Katarzyny Biernackiej i Darka Gzyry w spotkaniu z młodzieżą gimnazjalną i licealną "Zielona Stolica", odbywającego się w ramach Akademii Świadomego Życia.

  Jak pisze organizator: "Akademia to cykl ośmiu nietuzinkowych spotkań dla młodzieży, będących alternatywną formą edukacji, dobrą zabawą i kontaktem z ciekawymi ludźmi. Zajęcia w postaci nietypowych wykładów i różnorodnych warsztatów w swoim założeniu mają się stać alternatywną i uzupełniającą ofertą dla programów szkolnych. Spotkania Akademii Świadomego Życia mają również formować świadome postawy, wskazywać kierunki indywidualnego rozwoju i doskonalić kreatywne inicjatywy młodzieżowe".

  Wstęp wolny. Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres mailowy:
  akademiasza( @ )gmail.com

  Miejsce:
  Scena Studyjna Teatru Staromiejskiego, ul. Jezuicka 4 (IIIp.) na Starym Mieście
 • 18:00 - zapraszamy na wspólne grillowanie wegańskich smakołyków w klubowym ogródku. Od 21:00 będzie można zajadać słuchając koncertu zespołu Bosso.
  Uwaga: Empatia funduje grillowane smakołyki! Smakosze i łowcy gratisów przybywajcie!

  Miejsce:
  Klub Dobra Karma, ul. Górczewska 67

 • po 21:00 - stoisko informacyjne Empatii na klubowej imprezie "Back 2 Old School". Wstęp 20/10 zł.

  Miejsce:
  Klub Rio, ul. Pańska 97

NIEDZIELA, 7 czerwca

 • 13:00 - wykład pt. "Dieta a Choroby Nowotworowe". Prowadzenie: mgr Małgorzata Rzeszutek-Desmond, Specjalista w dziedzinie Medycyny Żywienia, absolwentka Uniwersytetu Thames Valley w Londynie

  Pobierz plakat zapowiadający to wydarzenie: http://empatia.pl//plik/201.jpg

  Miejsce: restauracja BIOSFEERA, Al.Niepodległości 80 (wejście od ul. Odyńca)

 • 16:00-19:00 - spotkanie z kuchnią wegańską, warsztaty gotowania w ramach projektu "Kawiarnie obywatelskie", koordynowanego przez Stowarzyszenie "Duopolis". Projekt obejmuje cykl spotkań dotyczących miejskiego aktywizmu i prezentujących działalność warszawskich organizacji pozarządowych oraz grup nieformalnych
  Uwaga: zajęcia są odpłatne, zgłoszenia pod numerem 517 75 13 84, mail: spotkaniauwagi( @ )gmail.com

  Miejsce:
  Punkt edukacyjny "Spotkania uwagi", ul. Stalowa 11.

 

Zapraszamy również do odwiedzenia w dniach 1-7 czerwca w godz. 15:00 - 19:00 kawiarni Tarabuk przy ul. Browarnej 6 w Warszawie. Będzie tam można zapoznać się z naszymi materiałami i porozmawiać o naszej działalności z przedstawicielką Empatii i koordynatorką tego wydarzenia Iwoną Kossowską (tel.: 609 174 962). Stoisko informacyjne w Tarabuku jest częścią projektu "Kawiarnie obywatelskie", koordynowanego przez Stowarzyszenie Duopolis przy wsparciu Centrum Komunikacji Społecznej m.st. Warszawy.

Poznań - Dni VeganizmuDni Veganizmu 4-6.VI.2009

CZWARTEK godz. 17.30
Pokaz filmów dokumentalnych (m. in. o Jill Phipps - aktywistce ALF) oraz animowanych w tematyce obrony praw zwierząt + dyskusja

PIĄTEK godz. 19
Wernisaż grafik Rafała Wechterowicza
www.myspace.com/wechter

SOBOTA
godz. 14 - WIWISEKCJA - wykład, pokaz filmów i dyskusja
godz. 16 - wspólne gotowanie i wyżerka na świeżym powietrzu
+ Muza na świeżym powietrzu do zmierzchu
od zmierzchu do świtu w Kulawym Mule
DJs TECHNO/ELECTRO/BASSLINE:
Lady J (www.myspace.com/ladyjpl)
P. LUX
Re:master
Monster

Rozbrat ul.Pułaskiego 21a
www.rozbrat.org
http://www.rozbrat.org/images/eventlist/events/veganizm(2)_1243628334.jpg

Lista uczestników i program różnych miast Akcji Ogólnopolskiej Tydzień Weganizmu

Lista uczestników Akcji Ogólnopolskiej Tydzień Weganizmu

1. - Czarnków

Józef Gieremek
Kontakt: jozek2003(@)o2.pl, kuna34(@)wp.pl | tel.: 600738201 4561962
Czas i miejsce: 2009-06-01 / 9.00-12.00. Szkoła Gimnazjum w Czarnkowie
Plan akcji: Rozdawanie plakatów+ulotek i innych gadżetów

2. Białystok

RAFAł KOSNO
Kontakt: fzbialystok(@)gmail.com, fzbialystok(@)wp.pl | tel.: 791242245 brak
Czas i miejsce: 2009-06-01. rozdawanie ulotek, rozlepianie plakatów, strony www.slawni-wegetarianie.free.pl -wegetarianizm-wszystko o diecie bezmięsnej - zdrowszej, ekologicznej, polecanej przez lekarzy, dietetyków - wegetarianie od Jezusa do Einsteina, naukowcy, artyści, twórcy, gwiazdy muzyki, filmu
Plan akcji: rozdawanie ulotek, rozlepianie plakatów, strony www.slawni-wegetarianie.free.pl -wegetarianizm-wszystko o diecie bezmięsnej - zdrowszej, ekologicznej, polecanej przez lekarzy, dietetyków - wegetarianie od Jezusa do Einsteina, naukowcy, artyści, twórcy, gwiazdy muzyki, filmu
Agnieszka
Kontakt: aagussia1125(@)interia.pl | GG, jabber itp.: 7737675
Czas i miejsce: 2009-06-01. Białystok
Plan akcji: Rozlepianie plakatów, rozdawanie ulotek, jesli bedzie mozliwosc to pokaz filmów o weganizmie i wegetarianizmie.

3. Bielsko-Biała

Magdalena Kukla
Kontakt: magda.feniks7(@)wp.pl
Czas i miejsce: 2009-06-01.
Paulina Skowrońska
Kontakt: watroba33(@)amorki.pl | GG, jabber itp.: 10206873
Czas i miejsce: 2009-06-01.

4. Bystrzyca Kłodzka

Katarzyna Ornawka
Kontakt: kornawka(@)gmail.com, dark_queen6(@)poczta.fm | GG, jabber itp.: 8810451
Czas i miejsce: 2009-06-01 / popołudniowe. Bystrzyca Kłodzka, rynek, ulice miasta
Plan akcji: Przywieszanie plakatów w dozwolonych miejscach, rozdawanie ulotek, rozmowy z ludźmi.

5. Bytom

Maja
Czas i miejsce: 2009-06-01.

6. Chrzanów

Dominik Frosztęga
Kontakt: domik144(@)gmail.com | tel.: 889204721 760735
Czas i miejsce: 2009-06-01 / 08:00 - 14:00. Rynek w Chrzanowie i okolice
Plan akcji: planuje rozdawanie ulotek, przekonanie ludzi, że wege nie wiąże się z anoreksją i chorobami a wrecz przeciwnie

7. Czechowice-Dziedzice

Klaudia Wójcik
Kontakt: nameklaudia(@)wp.pl | tel.: 698883885
Czas i miejsce: 2009-06-01.
Plan akcji: bede w Warszawie i mam nadzieje ze coś się tam bedzie działo ;)

8. Częstochowa

CJ
Kontakt: | GG, jabber itp.: 4004529
Czas i miejsce: 2009-06-06 / 23:00 - 16:00. Plener pod Częstochową, secret location, dzwonić na partyline podany na plakacie
Plan akcji: Impreza muzyczna "RELEASE ALL THE BEAsTS" - DJ's: Hoonboy (UK), Trippmatic, Rekombinacja, Riot, Enoel, Nitroxx, Roach, Meryluu, CJ Warlock, Pyza, Clone, i inni. Na miejscu stoisko z wegańskimi produktami atestowanymi przez BUAV i Vegan Society. Rozdawanie ulotek. Plakat: www.ravedome.org/ratb/ReleaseAllTheBeasts_poster.jpg

9. Duszniki Zdrój

Mirela
Kontakt: 8144141
Czas i miejsce: 2009-06-01.

10. Elbląg

Justyna Urbaniak
Kontakt: yoostyneczka(@)o2.pl
Czas i miejsce: 2009-06-01.

11. Gdańsk

Joanna Krupicka (stowarzyszenie Empatia)
Główny kontakt dla mediów
Kontakt: j.krupicka(@)empatia.pl, innocences(@)wp.pl | tel.: 506185564 6893662
Czas i miejsce: 2009-06-01.

12. Gdynia

Paulina
Kontakt: anaitis91(@)wp.pl | GG, jabber itp.: 3627354
Czas i miejsce: 04-05.06.2009.
Plan akcji: rozdawanie ulotek
Sławek Rzewuski
Czas i miejsce: 2009-06-01.
Plan akcji: Informacyjna...

13. Gorzów Wlkp.

Elżbieta Kuczyńska (stowarzyszenie Empatia)
Główny kontakt dla mediów
Kontakt: elak(@)poczta.fm | tel.: 606 632 384 | GG, jabber itp.: 4100022
Czas i miejsce: 2009-06-05,07. centrum miasta, MDK, dworzec PKP
Plan akcji: wykład, happening, FnB, akcja ulotkowa, plakaty

14. Grudziądz

Patrycja Ojdowska
Kontakt: tygrysek95(@)amorki.pl | tel.: 501828528 3459786
Czas i miejsce: 2009-06-01.
Patrycja Ojdowska
Kontakt: tygrysek95(@)amorki.pl, tygrys95(@)amorki.pl | tel.: 501828528 3459786
Czas i miejsce: 2009-06-01.

15. Jednorożec

Paulina Bartoszewska
Kontakt: niuncia2580(@)buziaczek.pl
Czas i miejsce: 2009-06-01. Jednorożec\ Przasnysz
Plan akcji: zachęcanie do przejścia na wegetarianizm, opis cierpienia zwierząt, potrawy wegetariańskie.

16. Kalisz

igor strapko
Kontakt: igor-strapko at wp.pl | tel.: 514267727 | GG, jabber itp.: 986804
Czas i miejsce: 2009-06-01.
Plan akcji: rozdawanie ulotek, degustacja wegańskich przysmaków - WEGEKALISZ.PL

17. Katowice

Mirela Pawlikowska
Kontakt: m.pawlikowska(@)poczta.onet.pl
Czas i miejsce: 2009-06-01.
Agnieszka Korbik
Czas i miejsce: 2009-06-01.

18. Kraków

Gabriela Gołębiowska (stowarzyszenie Empatia)
Główny kontakt dla mediów
Kontakt: gaba_g(@)poczta.onet.pl | GG, jabber itp.: GG 1508353
Czas i miejsce: wkrótce więcej informacji tutaj oraz na stronie http://www.wegekrakow.pl.
Patrycja Gawlik
Kontakt: gawlik.patrycja(@)gmail.com | tel.: 0604135718 7656729
Czas i miejsce: 2009-06-01 / 10:00 - 17:00. Papieska Akademia Teologiczna, teren przylegający
Plan akcji: Rozwieszanie plakatów, akcja informacyjna dot, wegetarianizmu, rozdawanie ulotek
Dominika16
Kontakt: ragdolll(@)buziaczek.pl
Czas i miejsce: 2009-06-01 / od 14. ulotki rozdaje na Rynku, Florianskiej
Plan akcji: Będe rozwieszać plakaty i rozdawać ulotki

19. Kwidzyn i Prabuty

Adrian Kuźniewski
Kontakt: xwegex(@)wp.pl, hydros1989(@)wp.pl | tel.: 518393523
Czas i miejsce: 2009-06-07 / 16:00-19:00/20:00. Klub muzyczny Spichlerz Kwidzyn ul. Magazynowa 1
Plan akcji: Przywieszanie plakatów w dozwolonych miejscach, rozdawanie ulotek, rozmowy z ludźmi,degustacja zdrowej żywności: kuchnia wegetariańska i wegańska, projekcje filmowe: kilka krótkich filmów propagujących zdrowy styl życia i szacunek wobec zwierząt, Wykłady (w tym roku bardziej ze strony etycznej)

20. Leoncin

Stanisław
Czas i miejsce: 2009-06-01.

21. Libiąż

Dariusz
Czas i miejsce: cały czas.
Plan akcji: Rozdawanie ulotek moim klientom w zakładzie fotograficznym.

22. Lublin

Michał Wolny
Kontakt: michalwolny(@)o2.pl | tel.: 888844666 | GG, jabber itp.: 915757
Czas i miejsce: 2009-06-07 / 17-20.oo. Przestrzeń Działań Twórczych TEKTURA www.tektura.wordpress.com www.myspace.com/tektura
Plan akcji: VEGAN UCZTA, pokaz 2 filmów, stoiska, distro, spotkania, koncert hc punk (od 20tej)
Michał Wolny
Kontakt: michalwolny(@)o2.pl | tel.: 888844666 | GG, jabber itp.: 915757
Czas i miejsce: 2009-06-07 / 17-20.oo. Przestrzeń Działań Twórczych TEKTURA www.tektura.wordpress.com www.myspace.com/tektura
Plan akcji: VEGAN UCZTA, pokaz 2 filmów, stoiska, distro, spotkania, koncert hc punk (od 20tej)

23. Medynia Łańcucka

Kamila Szuberla
Kontakt: kszuberla(@)wp.pl, kama1245(@)wp.pl | tel.: 504848047
Czas i miejsce: 2009-06-01.
Kamila
Czas i miejsce: 2009-06-01.

24. Nakło nad Notecią

Maria
Kontakt: ghaye777(@)gmail.com 11844569
Czas i miejsce: 2009-06-01 / cały dzień.

25. Nieporęt

Anna Kossek
Kontakt: annakossek(@)gmail.com | tel.: 601270800
Czas i miejsce: 2009-06-06,07. osiedle Głogi w Nieporęcie
Plan akcji: Rozdajemy ulotki, rozwieszamy plakaty...

26. Olsztyn

Monika Gołębiewska
Kontakt: minimonini(@)o2.pl | tel.: 514328641
Czas i miejsce: 2009-05-21-22 / 16:00 i 18:00. Wysoka Brama, Olsztyn Warmińska Biblioteka Wolnościowa-ul.Grunwaldzka 23 A Olsztyn
Plan akcji: 21.05-happening "Ludzkie mięso" 22.05-projekcja filmu"Ziemianie" oraz wegańska degustacja

27. Opole

Natalia Chruściel
Kontakt: alka_nat(@)wp.pl, kornicus(@)wp.pl | tel.: 504043251 13395070
Czas i miejsce: 2009-06-05 / 16:30-20:00. Zaczynamy na ulicy Krakowskiej (pod pomnikiem)
Plan akcji: Na początku rozdawanie ulotek, wystawa zdjeć z naszych akcji oraz plakaty promujące akcje, wegetarianizm i kampanie w których braliśmy udział, później projekcja filmu.

28. Piaseczno i Warszawa

Wiktoria
Kontakt: 8332641
Czas i miejsce: 2009-06-01.
Wiktoria
Kontakt: 8332641
Czas i miejsce: 2009-06-01.

29. Pieńsk

Natalia
Czas i miejsce: 2009-06-01 / 8 - 14. Pieńsk

30. Piła

Artur Łazowy
Kontakt: effata(@)wp.pl, effata(@)wp.pl | tel.: 601970679, 2146659 | GG, jabber itp.: 4242102
Czas i miejsce: 2009-06-01 / 24h.. Piła, ulica
Plan akcji: dystrybucja ulotek, plakatow, projekcja filmu

31. Poznań

ollka tersa
Kontakt: frolo(@)op.pl | tel.: 693945817 6946343
Czas i miejsce: 2009-06-04 do 2009-06-06 / gł. godziny popołudniowe. organizujemy tydzień weganizmu na skłocie Rozbrat na ul.Puławskiego 21A w Poznaniu
Plan akcji: zaczynamy od pokazu filmów w czwartek(plus wegański obiadek),po filmie dyskusja.w piątek wernisaż grafik artysty veganina z Poznania:)) w sobotę warsztaty z gotowania vegańskich pyszności, wykłady, dyskusje..piknik i disco:) wszystkich chętnych do współpracy proszę o kontakt-zorganizujemy spotkanie!

32. Połczyn Zdrój

Katarzyna
Kontakt: 5579968
Czas i miejsce: 2009.06.01-2009.06.03 / 08:00 - 13:00. I piętro szkolne, przed pokojem nauczycielskim. stołówka, przy wejściu.
Plan akcji: rozdawanie ulotek, podpisywanie petycji przeciwko wysyłaniu zwierząt na rzeź.

33. Prabuty/ Kwidzyn /inne miasta

Aleksandra Jakimowicz
Kontakt: aluzka5(@)o2.pl
Czas i miejsce: || już po OTW. || Prabuty, Kwidzyn, w miarę możliwości również inne miasta
Plan akcji: || Akcja niejednorazowa. Głównie rozwieszanie plakatów na ulicach i rozkładanie ulotek w różnych instytucjach i sklepach(oczywiście za zgodą;D). Może dorzucę ulotki własnego projektu z przepisami wege/wegan, krótkimi poradami dla osób chcących zrezygnować z mięsożerstwa itp.

34. Puławy

PUNKT VIVA PUŁAWY Agnieszka Chmurzyńska
Kontakt: vivapulawy(@)wp.pl | tel.: 500851385 2747051
Czas i miejsce: 2009-06-01. Puławy, Poznań
Plan akcji: Rozdawanie ulotek ,rozwieszanie plakatów, jak sie uda happening

35. Radomsko

Kaja Krent
Kontakt: kaja.krent(@)onet.eu 7989402
Czas i miejsce: 2009-06-01.
Plan akcji: ROZDAWANIE ULOTEK.

36. Rojów

Malwina
Kontakt: 5294633
Czas i miejsce: 2009-06-05 / 17-20. Ostrzeszów
Plan akcji: rozdawanie ulotek, film, wege poczęstunek

37. Rybnik

Marlena
Kontakt: frydy(@)vp.pl
Czas i miejsce: 2009-06-01.

38. Sępólno Krajeńskie

Maja
Kontakt: zampaa(@)poczta.fm
Czas i miejsce: 2009-05-30 / 10.00-13.00. Zespół Szkół nr 1
Plan akcji: Na szkolnym festynie (na boisku przy w/w szkole) planuję zorganizowanie stoiska, przy którym będziemy rozdawać ulotki, zbierać podpisy pod petycjami. Wywieszę również plakaty w wyznaczonych miejscach. Tydzień przed 30 maja zamierzam zorganizować lekcje informacyjne dla uczniów w/w szkoły (prezentacja, konkursy).

39. Siedlce

Paulina
Kontakt: paula_sasin2(@)wp.pl | GG, jabber itp.: 7178156
Czas i miejsce: 2009-06-01.

40. Sieradz

Sylwia
Czas i miejsce: 2009-06-01.
Magda Jasiak
Kontakt: trampekwkwiaty(@)o2.pl 5136409
Czas i miejsce: 2009-06-01.
Plan akcji: wszytsko do ustalenia(: go vege!

41. Sieraków

Anna Ligocka
Kontakt: Ania_2501(@)wp.pl
Czas i miejsce: 2009-06-01.

42. Slupsk

Alicja
Czas i miejsce: do polowy maja 2009 / do ustalenia. centrum miasta, Galeria Slupsk, Jantar,
Plan akcji: rozdawanie ulotek, film* (jezeli znajde sale)

43. Sopot

Ewa Pawlowska
Kontakt: efaa(@)tlen.pl
Czas i miejsce: 2009-06-01.

44. Sosnowiec

Paweł Barański
Kontakt: napisz(@)neurokultura.pl 8053645
Czas i miejsce: 2009-06-01 . instytucje kultury, stowarzyszenia i organizacje artystyczne, szkoły, biblioteki, kluby muzyczne itp.
Plan akcji: nie organizuję konkretnej akcji, natomiast chętnie, we wlasnym zakresie będę rozpowszechniał materiały i ulotki oraz promował akcję, nie tylko podczas tygodnia weganizmu. chętnie wezmę patronat nad akcją: www.neurokultura.pl
Paweł
Kontakt: 8053645
Czas i miejsce: 2009-06-01 . instytucje kultury, stowarzyszenia i organizacje artystyczne, szkoły, biblioteki, kluby muzyczne itp.

45. Starachowice

Agata
Czas i miejsce: 2009-06-01.

46. Szczecin

Patrycja
Czas i miejsce: 2009-06-01.

47. Tomaszów Mazowiecki

Alicja
Kontakt: 5496311
Czas i miejsce: 2009-06-02 / 11-18.
Plan akcji: rozdawanie ulotek na ulicy, w szkolach, w osrodkach kultury, zamieszczanie plakatów, akcja informacyjna.

48. Toruń

Iza Zielinska
Kontakt: yupii1(@)wp.pl
Czas i miejsce: 2009-06-01.
Kolektyw LaLucza Lalucza
Kontakt: lalucza(@)riseup.net
Czas i miejsce: 2009-06-01.
Plan akcji: 2.06.09 (wtorek), Piernikowe Miasteczko, ul.Podmurna
16:00 Warsztaty dla dzieci

3.06.09 (środa), Klub Melisa i Jazz, ul. Mostowa 10
17:00 warsztaty: "Kosmetyki naturalne jako alternatywa dla testów na zwierzętach"
18:30 warsztaty z ziołolecznictwa
19:30 Anna Romanowska,masażystka, poprowadzi warsztat masażu leczniczego

4.06.09 (czwartek), Klub Melisa i Jazz, ul. Mostowa 10
17:00 Wykład: "Weganizm, a dzieci - obalanie mitów"
19:30 Wykład dietetyka Rafała Wyszyńskiego : "Wpływ ruchu i diety na nasze życie i samopoczucie”.

5.06.09 (piątek), Dom Muz, ul.Podmurna 1/3
17:00 Wykład "Prawda o corridzie"
18:00 Vegan Cooking Show - wjazd za 5zł i jecie do woli!

6.06.09 (sobota) ,
14:00 Happening - akcja informacyjna, Rynek Staromiejski (pod Kopernikiem)
20:00 Klub Czeski Sen - DISCO NA PRZYTULISKO (wjazd: 5 zł)

7.06.09 (niedziela), Piwnica Pod Aniołem, Rynek Staromiejski 1
13:00 Pokaz slajdów - "Rowerem po Afryce", by Lucas

49. Warszawa

Dariusz Gzyra (stowarzyszenie Empatia)
Główny kontakt dla mediów
Kontakt: wege(@)empatia.pl | tel.: 0 503 195 601
Czas i miejsce: 1-7 czerwca 2009 r..
Plan akcji: Program Tygodnia Weganizmu w Warszawie można obejrzeć na stronie http://www.wegetydzien.pl/program.php
Agnieszka
Kontakt: 7650965
Czas i miejsce: 2009-06-01 / 10.00-20.30. cala dzielnica wawer.
Plan akcji: rozdawanie ulotek na terenie calej dzielnicy wawer.oraz rozwieszanie plakatow.
Magdalena Ślarzyńska
Kontakt: magdzia2810(@)vp.pl, m717(@)wp.pl 5086467
Czas i miejsce: 2009-06-01.
Magdalena Załuska
Kontakt: madziak32(@)o2.pl | tel.: 0695170790 4875734
Czas i miejsce: 2009-06-01.
Justyna Obiała
Kontakt: 3028685
Czas i miejsce: 2009-06-01.
Karolina Obiała
Kontakt: 8428012
Czas i miejsce: 2009-06-01.
Dagmara Sobczuk
Kontakt: dagisob(@)gmail.com
Czas i miejsce: 2009-06-01.

50. Warszawa-Wesoła

Małgorzata
Czas i miejsce: 2009-06-01.

51. Węgrów

Tomek
Kontakt: dziura_wgw(@)o2.pl, przestrzen.stow(@)gmail.com 5304528
Czas i miejsce: 2009-05-16 / 16:00 - 21:00. Węgrowski Ośrodek Kultury (sala kawiarniana)
Plan akcji: * degustacja zdrowej żywności: kuchnia wegetariańska i wegańska * projekcje filmowe: m.in. "Ziemianie" i "Jedzenie ma znaczenie" + kilka krótkich filmów propagujących zdrowy styl życia oraz szacunek wobec zwierząt. * poza tym: - stoiska z ulotkami (Viva, Empatia) + mini stoisko Zielonych Brygad

52. Wejherowo

Martyna Okrój
Kontakt: okmartyna(@)gmail.com | tel.: 513171786 GG: 10886449
Czas i miejsce: 2009-06-01.

53. Wolsztyn

Ewelina
Kontakt: fruzia120(@)wp.pl | GG, jabber itp.: 7970106
Czas i miejsce: 2009-06-01.
Plan akcji: rozdawanie ulotek, rozwieszanie plakatów, rozmowa z ludźmi i przekonywanie ich do Vege

54. Zgorzelec

Sandra
Kontakt: sandla(@)o2.pl, ardnaza(@)gmail.com | tel.: 605186651 2518062
Czas i miejsce: 2009-06-01 / po 16:00. Zgorzelec-Pieńsk
Plan akcji: Roznoszenie ulotek,koncert itp. Chętne osoby zapraszam do udziału ;-) pozdrawiam

55. Zielona Góra

Klaudia Dolińska
Kontakt: nerissa90(@)tlen.pl, felis90(@)tlen.pl | tel.: 669013369 5181760
Czas i miejsce: 2009-06-01 / jeszcze do uzgodnienia. przy rautuszu
Plan akcji: rozdawaniue ulotek, rozlepianie plakatow w szkołąch i miejscach przeznaczonych do tego, w miare mozliwosci koncert zrobic i projekcja filmu

56. Złotoryja

Emilia
Kontakt: amilia92(@)gmail.com, sid92(@)wp.pl 11992311
Czas i miejsce: 2009-06-01 / 8:00 - 16:00. LO/ centrum miasta

57. Łaziska Górne

Marta Szombara
Kontakt: wiertarkaaa(@)wp.pl | tel.: 511861127 | GG, jabber itp.: 3190741
Czas i miejsce: 2009-06-01 / 10:45. Gimnazjum nr1 w Łaziskach Górnych
Plan akcji: Audycja przez radiowęzeł, roznoszenie ulotek

58. Łódź

Tadek
Kontakt: wegelodz at o2 pl
Czas i miejsce: 2009-06-01 - 2009-06-07 / ?. k50 + centrum
Plan akcji: Akcja informacyjna, degustacja, integracja środowiska praw zwierząt, prosze o kontakt na wegelodz o2.pl
Monika Stasiak
Kontakt: noldor1(@)o2.pl, noldorka(@)gmail.com | GG, jabber itp.: 3786274
Czas i miejsce: 2009-06-04 / 20.00-22.00. Pasaż Rubinsteina
Plan akcji: Otwarty pokaz filmów dotyczących praw zwierząt + akcja informacyjno-ulotkowa.
0 komentarze

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz