niedziela, 31 maja 2009

Program w Łodzi czyli Wegański pies, ekologia, itd. na skłocie k50


Tydzień wegański - program kilku miast - tym razem Positivenest i Gdańsk

Tydzień wegański - program kilku miast - tym razem Toruń i Positivenest

Tydzień wegański - program kilku miast - na razie Warszawa

W Polsce (może na całym świecie też) od pierwszego do siódmego czerwca odbywał się będzie wegański tydzień. Strony http://www.positi.blogspot.com też dołączają się do akcji. Na razie będziemy się starać zebrać programy jak największej ilości miast ( ślijcie do nas info !!! - mgriks(małpa)gmail.com ). Potem przez cały tydzień na stronach będzie dominował weganizm ( ślijcie ciekawe artykuły !!!), po za tym będzie to też głównym tematem w programie radiowym "Polonia Aktywna". Wszystkich zachęcamy do brania udziału w akcjach !!!Tydzień Weganizmu w Łodzi na squacie k50 (Kopernika 50). Pełna rozpiska...
W związku z Tygodniem Weganizmu, zapraszam na k50...


4 czerwca

na squacie k50
o godzinie 17:30
- zaczynamy filmem "Recepta na klęskę" (Recipes For Disaster). Film eko-eksperymentalny. Reżyser, mieszkaniec Finlandii konwertuje życie swoje i rodziny na "ekologiczne". Dla ekologów, wegetarian film może być momentami zaskakujący, z racji rozwiązań, na które wpadł reżyser, a zarazem "królik doświadczalny" - John Webster. "Recepta na klęskę" może posłużyć dobrymi przykładami co robić, a czego nie robić, aby uratować Planetę.
- później głos zabierze Joanna Smulska, absolwentka biotechnologii. Asia ma poprowadzić rozmowę nt. wegetarianizmu i weganizmu.
- dostępne będzie dobre wegańskie jedzenie, będzie można kupic lub wypożyczyć ziny, czasopisma i książki z biblioteki Wyzwolenie.
- koniec spotkania na k50 przewidujemy na godzinę 19:45, a później zapraszamy na kolejny pokaz (organizowany przez inną grupę) na pasażu Rubinsteina.


6 czerwca, w sobotę

o godzinie 15:00
- (nie?)powtarzalna okazja spotkania z psem, który od urodzenia jest weganinem. On ma trochę do powiedzenia na temat, a jego opiekun jeszcze więcej..
- kilka krótkich filmów o tematyce wegańskiej, eko i rowerowej oraz dyskusja
- wegański "szwedzki stół" czyli "daj kilka zeta i jedz do oporu"
- może (!) koncert niespodzianka...
- tak jak pierwszego dnia (4.06) dostępne papiery do wypożyczenia lub kupienia


K50 (Łódź, ul. Kopernika 50, blisko ul. Łąkowej - dojazd prawie pod squat tramwajem nr 12. Od dworca Ł.Kaliska jest około 10 minut z buta, od skrzyżowania Politechniki/Mickiewicza podobnie...)

Dla dzieci plac zabaw made by CZ-SZ !!!

plakat:  http://bayimg.com/image/eaaaaaacf.jpg


WEGE ŁÓDŹ / V-ŁÓDŹ
www.vegspace.com/wegelodz
www.myspace.com/vlodz

INICJATORZY AKCJI TYDZIEŃ WEGANIZMU
www.empatia.pl

INNE MIASTA
www.wegetydzien.pl


ps. prosimy o nieprzyklejanie naszych plakatów WSZĘDZIE GDZIE SIĘ DA, bo gania nas przez to urząd.. ;) przecież w kraju Prawa i POrządku to nie wypada!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz