piątek, 29 maja 2009

Tydzień wegański - program kilku miast - na razie Warszawa

W Polsce (może na całym świecie też) od pierwszego do siódmego czerwca odbywał się będzie wegański tydzień. Strony http://www.positi.blogspot.com też dołączają się do akcji. Na razie będziemy się starać zebrać programy jak największej ilości miast ( ślijcie do nas info !!! - mgriks(małpa)gmail.com ). Potem przez cały tydzień na stronach będzie dominował weganizm ( ślijcie ciekawe artykuły !!!), po za tym będzie to też głównym tematem w programie radiowym "Polonia Aktywna". Wszystkich zachęcamy do brania udziału w akcjach !!!

Plan imprez

Warszawa

Pobierz plakat z programem warszawskiego Tygodnia Weganizmu:
http://empatia.pl//plik/202.jpg
Zachęcamy do wydrukowania go i umieszczenia w Waszym otoczeniu w legalnych miejscach.

PONIEDZIAŁEK, 1 czerwca

  • 12:00 – happening „Marchewkowa piramida” Zbudujmy wspólnie piramidę z marchewek, które później przekażemy Fundacji Pożywienie Darem Serca, zajmującej się dożywianiem potrzebujących. Wszystkich budowniczych i sympatyków zapraszamy na poczęstunek ciastem marchewkowym przygotowanym dla Was przez catering Vegavani. Zapraszamy do wspólnej i pożytecznej zabawy! W trakcie trwania akcji będziemy opowiadać o weganizmie, rozdawać ulotki i odpowiadać na pytania mediów.
    Uwaga: przynieście na akcję również własne marchewki (i inne warzywa), każda sztuka się liczy i każda zaspokoi czyjś głód! Bardzo na Was liczymy.

    Dopisz się do listy obecności!

    Pobierz plakat zapowiadający imprezę: http://empatia.pl//plik/200.jpg

    Miejsce:
    Placyk przy stacji metro Centrum

 

WTOREK, 2 czerwca

  • 17:00 - Nasiadówa roślinożerców, czyli spotkanie wszystkich chętnych do działania dla zwierząt i promocji weganizmu w Warszawie i nie tylko. Zapraszamy na burzę mózgów i dyskusję nad formą i treścią działań. Nieważne skąd jesteś, ważne, że również myślisz, że… czas na weganizm!

    Miejsce
    : Biblioteka Praw Zwierząt (biuro Stowarzyszenia Pomocy Królikom), Skwer Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego 1

 

ŚRODA, 3 czerwca

  • 16:00 - wykład pt. "Historia weganizmu". Kiedy powstało pojęcie weganizmu, co oznacza, jak bardzo zadomowiło się w języku i szerzej: w kulturze. Prowadzenie: Dariusz Gzyra (Empatia).

  • po wykładzie i krótkiej dyskusji koncert duetu SzaZa, czyli Patryka Zakrockiego i Pawła Szamburskiego.

    Patryk Zakrocki, wegetarianin, jest niezwykłą i wszechstronnie utalentowaną postacią polskiej sceny myzycznej. Studiował kompozycję u prof. Bogusława Schaeffera, jest kompozytorem, improwizatorem, skrzypkiem, perkusistą, organizatorem m.in. Galimadjazu, założycielem Zakładu Produkcji Dźwięku oraz netlabelu Iskry, autorem muzyki filmowej, teatralnej oraz słuchowisk i instalacji dźwiękowych. Więcej info: http://www.myspace.com/zakrocki

    Paweł Szamburski, wegetarianin, klarnecista, muzykolog, antropolog kultury oraz animator kultury. Organizował cykliczne imprezy (Galimadjazz, Djazzpora), współtworzył wiele ciekawych formacji, min. Meritum, łączący muzykę klezmerską z wieloma kierunkami jazzu, Cukunft, Tupika, trio Horny Trees. Jest również współzałożycielem oficyny Lado ABC (dokumentującej dokonania współczesnej krajowej muzyki niezależnej) oraz stowarzyszenia Lado. Przeczytajcie wywiad z Pawłem.

    Miejsce: Bar Vega, Al. Jana Pawła II 36c

CZWARTEK, 4 czerwca

  • 18:00 - Dewianci i dewiantki z lasu, czyli polowaneczko w UFIE - spotkanie z Tomaszem Matkowskim, autorem książki „Polowaneczko”, będącej ostrą krytyką myśliwych i myślistwa.

    Autor, jako tłumacz w ramach dewizowych polowań, poznał dokładnie i od zaplecza światek „strzelby i wódeczki”. W swojej książce opowiada nie tylko o tym, co widział i słyszał, a co zwykle nie wychodzi poza zamknięty krąg „hobbystów od zabijania”. Cytuje także branżową literaturę myśliwską, której język każe zastanawiać się, czy ludzie zaangażowani w polowania nie mają przypadkiem cech zimnych, metodycznych, seryjnych morderców. Dewianci lasu? Zdziwiłby się ktoś, kto o tę dewiację posądza tylko mężczyzn. Dominującą płcią na polowaneczku była i jest płeć męska, ale przypadki krwawych łowczyń istnieją i warte są analizy. Skoro polujących na zwierzęta mężczyzn posądza się o rekompensowanie za pomocą strzelby niedostatków tego, w co słabo wyposażyła ich natura, czego brakuje zabijającym kobietom?

    W trakcie spotkania spróbujemy zastanowić się także, na ile sprzeciw wobec myślistwa może być i jest w rzeczywistości katalizatorem głębszej zmiany postawy wobec zwierząt wykorzystywanych przez człowieka.

    Przed spotkaniem z Tomaszem Matkowskim zapraszamy na projekcję filmu „Peaceable Kingdom”. W trakcie imprezy będzie można raczyć się wegańskimi ciastami. Dochód z ich sprzedaży zasili skromny budżet UFY.

    Miejsce: siedziba Kolektywu UFA przy Alei Solidarności 82 w Warszawie

PIĄTEK, 5 czerwca

  • 16:30 - pokaz wegańskiego gotowania w wykonaniu Joli Słomy i Mirka Trymbulaka, pary projektantów mody i biżuterii oraz mistrzów kuchni wegetariańskiej. Nie wierzysz, że wegańskie jedzenie jest nie tylko zdrowe, ale i estetyczne? Przyjdź, przekonaj się o tym.

  • 17:30 – wykład pt. "Prawa zwierząt w praktyce". Prowadzenie: Katarzyna Biernacka, Prezeska Stowarzyszenia Empatia

    Miejsce: restauracja BIOSFEERA, Al.Niepodległości 80 (wejście od ul. Odyńca)

SOBOTA, 6 czerwca

  • 13:00 - udział prezeski Empatii Katarzyny Biernackiej i Darka Gzyry w spotkaniu z młodzieżą gimnazjalną i licealną "Zielona Stolica", odbywającego się w ramach Akademii Świadomego Życia.

    Jak pisze organizator: "Akademia to cykl ośmiu nietuzinkowych spotkań dla młodzieży, będących alternatywną formą edukacji, dobrą zabawą i kontaktem z ciekawymi ludźmi. Zajęcia w postaci nietypowych wykładów i różnorodnych warsztatów w swoim założeniu mają się stać alternatywną i uzupełniającą ofertą dla programów szkolnych. Spotkania Akademii Świadomego Życia mają również formować świadome postawy, wskazywać kierunki indywidualnego rozwoju i doskonalić kreatywne inicjatywy młodzieżowe".

    Wstęp wolny. Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres mailowy:
    akademiasza( @ )gmail.com

    Miejsce:
    Scena Studyjna Teatru Staromiejskiego, ul. Jezuicka 4 (IIIp.) na Starym Mieście
  • 18:00 - zapraszamy na wspólne grillowanie wegańskich smakołyków w klubowym ogródku. Od 21:00 będzie można zajadać słuchając koncertu zespołu Bosso.
    Uwaga: Empatia funduje grillowane smakołyki! Smakosze i łowcy gratisów przybywajcie!

    Miejsce:
    Klub Dobra Karma, ul. Górczewska 67

  • po 21:00 - stoisko informacyjne Empatii na klubowej imprezie "Back 2 Old School". Wstęp 20/10 zł.

    Miejsce:
    Klub Rio, ul. Pańska 97

NIEDZIELA, 7 czerwca

  • 13:00 - wykład pt. "Dieta a Choroby Nowotworowe". Prowadzenie: mgr Małgorzata Rzeszutek-Desmond, Specjalista w dziedzinie Medycyny Żywienia, absolwentka Uniwersytetu Thames Valley w Londynie

    Pobierz plakat zapowiadający to wydarzenie: http://empatia.pl//plik/201.jpg

    Miejsce: restauracja BIOSFEERA, Al.Niepodległości 80 (wejście od ul. Odyńca)

  • 16:00-19:00 - spotkanie z kuchnią wegańską, warsztaty gotowania w ramach projektu "Kawiarnie obywatelskie", koordynowanego przez Stowarzyszenie "Duopolis". Projekt obejmuje cykl spotkań dotyczących miejskiego aktywizmu i prezentujących działalność warszawskich organizacji pozarządowych oraz grup nieformalnych
    Uwaga: zajęcia są odpłatne, zgłoszenia pod numerem 517 75 13 84, mail: spotkaniauwagi( @ )gmail.com

    Miejsce:
    Punkt edukacyjny "Spotkania uwagi", ul. Stalowa 11.

 

Zapraszamy również do odwiedzenia w dniach 1-7 czerwca w godz. 15:00 - 19:00 kawiarni Tarabuk przy ul. Browarnej 6 w Warszawie. Będzie tam można zapoznać się z naszymi materiałami i porozmawiać o naszej działalności z przedstawicielką Empatii i koordynatorką tego wydarzenia Iwoną Kossowską (tel.: 609 174 962). Stoisko informacyjne w Tarabuku jest częścią projektu "Kawiarnie obywatelskie", koordynowanego przez Stowarzyszenie Duopolis przy wsparciu Centrum Komunikacji Społecznej m.st. Warszawy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz