wtorek, 29 czerwca 2010

Tydzień akcji "Żaden Człowiek Nie Jest Nielegalny"

tydzień akcji

Pilny apel o solidarność międzymiastową i międzynarodową! Wyraź sprzeciw wobec zastrzelenia Maxa Itoyi przez polską policję i wobec kryminalizacji imigrantów w Europie!
Apelujemy o Twoją solidarność, a ściśle – o solidarną akcję/reakcję na akt państwowej przemocy której doświadczyliśmy w Polsce, ale też która odciska swe piętno na wszystkich, w szczególności na imigrantach, żyjących w Fortecy Europie.

Jesteśmy kolektywem mieszkańców Warszawy, w tym imigrantów, zaangażowanych w walkę przeciwko państwowym organom represji, ściślej – przeciwko policji odpowiedzialnej za brutalne morderstwo Maxwella Itoyi, Polaka pochodzenia nigeryjskiego, w maju 2010 roku. Nasza walka objawia się na wielu frontach, działamy na ulicach i na ścieżce prawnej, a także w mediach, mimo narastających przykładów cenzury i nieskrywanego szowinizmu (vide nieustanne blokowanie artykułów z relacjami świadków w Przekroju, tekst Roberta Zielinskiego „Nigeryjska mafia. Szpetne żony i narkotyki” w Dzienniku itp. itd.).

Żądamy sprawiedliwości zarówno wobec policyjnego kryminalisty jak i wobec zdeprawowanego, rasistowskiego systemu, dla którego uparte usprawiedliwianie policyjnej zbrodni na Maxwellu Itoyi jest jedynie konsekwencją swej upadłej kondycji, która stale kryminalizuje, domniemuje winę i masakruje tysiące imigrantów próbujących przedostać się przez otoczone murem i koncentriną granice Europy.

Presja w różnych miastach i krajach jest dziś kluczowa. Polska policja dokłada wszelkich starań, żeby utrwalić niewzruszoną wiarę wśród „opinii publicznej” i w mediach, gdzie świeże dowody wokół „wypadku” są odrzucane na rzecz innych spektakularnych wiadomości. Niezliczone już akty państwowej i policyjnej przemocy w „wolnej Polsce” są regularnie wymazywane ze społecznej świadomości – jednak, paradoksalnie, systemowa agresja wydała na świat bękarta w postaci ruchu solidarności, który za nic nie da już zapomnieć o tym, ani o żadnych innych absurdach, które dbając o wolność przepływu korporacyjnego towaru z odpowiednią metką zniewalają, marginalizują i zabijają ludzi.

Apelujemy o międzymiastową i międzynarodową akcję bezpośrednią w celu wywarcia presji na polski rząd, by zagwarantował sprawiedliwy i przejrzysty proces w sprawie Maxwella Itoyi! Apelujemy o solidarność w walce przeciwko wykluczającym reżimom, które na rasistowskich sentymentach opierają kapitalistyczne intencje zysku i wyzysku, zaś dominację zapewniają sobie dzięki przemocy policji, straży granicznej i Frontexu!

www.solidarnizmaksem.bzzz.net

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz