wtorek, 29 czerwca 2010

POLSKA KRAJEM RASIZMU? - 1 lipca w Warszawie

Po takim tytułem, 1 lipca w Warszawie odbędą się trzy wydarzenia związane z sytuacją imigrantów w Polsce. Konferencja prasowa, pikieta solidarnościowa i panel dyskusyjny.

"Sytuacja prawna świadków morderstwa Maxwella Itoyi. Problemy cudzoziemców przebywających w Polsce” to tytuł konferencji prasowej jaka odbędzie się w najbliższy czwartek 1 lipca o g. 12:00 w klubo-kawiarni „Chłodna 25” przy ul. Chłodnej 25.

O godzinie 16:00 pikieta solidarnościowa z zatrzymanym Agu Chidim, jednym ze świadków policyjnego morderstwa Maxwella Itoyi 23 maja na warszawskiej Pradze. Spotykamy się przed budynkiem Prokuratury Generalnej w Warszawie przy ul. Barskiej 28/30. Celem pikiety jest wymuszenie zmiany zachowania policji wobec Agu Chidiego i innych imigrantów.

"Sytuacja imigrantów w Polsce. Traktowanie imigrantów przez przedstawicieli służb państwowych". Pod takim tytułem odbędzie się panel dyskusyjny, ponownie w klubo-kawiarni „Chłodna 25”, o godzinie 18:00. W panelu udział wezmą: Agnieszka Arnold - reżyserka filmowa pracująca z uchodźcami, Katarzyna Kubin z "Centrum Powitanie" dla imigrantów, John - Nigeryjczyk mieszkający w Warszawie. Dyskusje poprowadzi Łukasz Wójcicki z kolektywu "Radykalna Akcja Solidarna". Po dyskusji zapraszamy na film „Bez papierów” („Paroles de sans papiers”). Jest to krótki dokument , film – manifest. Reżyser postanowił oddać głos „peryferiom”, stawiając kamerę przed trzema osobami borykającymi się we Francji z rasistowskim prawem i polityką migracyjną.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz