czwartek, 10 marca 2011

Grecja: 300 imigrantów wywalczyło swoje żądania!


Prosto z Salonik:
Wczoraj w 44. dniu strajku głodowego 300 emigrantów walczących o wolność wygrało!

Aktualizacja: 250 imigrantów w Atenach oraz 50 imigrantów w Salonikach dzięki swojej determinacji, solidarności ze strony aktywistów/aktywistek oraz swojego negocjatora z rządem greckim, uzyskali wolność, stały pobyt, prawo do ubezpieczenia medycznego oraz prawo do pracy oraz swobodnego poruszania się między Grecją a swoimi krajami pochodzenia.

Kwestia stalego pobytu: Kazdy z 300 imigrantow musi stawiac sie co 6 miesiecy u odpowiednich wladz by aktualizowac swoj legalny pobyt, a po 8 latach otrzymaja staly pobyt w Grecji (kolejny sukces to skrocenie terminu o 4 lata. Wczesniej bylo to 12 lat). Zagwarantowano publicznie imigrantom, ze to kwestia formalnosci i nie beda deportowani oraz beda mogli w miedzyczasie swobodnie podrozowac jak kazdy inny mieszkaniec/mieszkanka Unii Europejskiej.

Imigranci wczoraj wieczorem dziekowali przybylym kilkuset osobom ktorzy swietowali wielki sukces razem z nimi. Imigranci podkreslali, ze nie mieli zamiaru przerywac glodowki do czasu spelninia ich zadan mimo swiadomosci mozliwej smierci, gdyby glodowka trwala kilka dni dluzej. Stwierdzono ze ta wygrana walka jest pierwsza tak znaczaca od czasu kryzysu w Grecji.

Dzis jest demonstracja wsparcia dla wszystkich imigrantow bez papierow oraz swietem sukcesu dla 300 imigrantow prowadzacych zeszla glodowke, co byla najdluzsza w historii protestu glodowego w Grecji.

Atmosfera w budynku w którym imigranci z Maroka (Arabowie oraz Berberzy) prowadzili głodówkę jest bardzo dobra. Imigranci dzwonili do rodzin powiadamiając o sukcesie swojej walki. Wszyscy imigranci protestujący w Salonikach przybyli z Krety.

Wiadomość będzie uaktualniana. Relacja bezpośrednia. Zdjęcia tuz po zakonczeniu glodowki przez imigrantow z Maroka w Salonikach

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz