środa, 23 marca 2011

ALTERGODZINA - o strajku pielęgniarek, emeryturach i śmieciowych umowach

W dzisiejszej Altergodzine usłyszycie bezpośrednią relację z sejmowej galerii Lilianny Pietrowskiej członkini Zarządu Krajowego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych, która opowie nam o strajku pielęgniarek i ich walce o godne warunki zatrudnienia.

W drugiej części audycji porozmawiamy o rządowej reformie emerytalnej, (obniżenie składki odprowadzanej do Otwartych Funduszy Emerytalnych) z Leokadią Oręziak – profesorką w Katedrze Finansów Międzynarodowych SGH w Warszawie.

Kolejnym głosem w dyskusji będzie komentarz Ewy Charkiewicz badaczki społecznej i aktywistki, współzałożycieli Think Tanku Feministycznego. Porozmawiamy o spójnych punktach: zagrożeń bezpieczeństwa egzystencjalnego na starość oraz braku podstaw do życia i stabilnych form pracy ludzi młodych.

Słuchaczy i słuchaczki zapraszamy do czynnego udziału w dyskusji za
pośrednictwem komunikatora gadu-gadu: 8704567.

Poza tym, jak zawsze w Altergodzinie, prezentujemy Alter-Serwis, czyli przegląd wydarzeń krajowych i międzynarodowych ostatniego tygodnia, widzianych z perspektywy ruchów społecznych krytycznych wobec polityki „głównego nurtu”. W audycji gramy też muzykę artystów i artystek zaangażowanych społecznie i politycznie.

Słuchajcie nas w każdą środę o godz. 22:00w działającym przy
Politechnice Wrocławskiej Akademickim Radiu LUZ, we Wrocławiu na 91,6 FM oraz na całym świecie w Internecie(www.radioluz.pwr.wroc.pl). Nasz e-mail: altergodzina@radioluz.pwr.wroc.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz