środa, 30 marca 2011

Altergodzina o Tybecie

ALTERGODZINA - audycja społecznie zaangażowana

W każdą środę o godz. 22:00 w Akademickim Radiu LUZ w Internecie (www.radioluz.pwr.wroc.pl) i we Wrocławiu na 91,6 FM

Od czasów chińskiej inwazji w 1950 roku Tybet znajduje się pod panowaniem Chińskiej Republiki Ludowej. Jednak jego mieszkańcy, a także Tybetańczycy na emigracji nie godzą się na niszczenie swojej kultury i tradycji. Walczą o niepodległość lub przynajmniej o autonomię. W tym roku duchowy przywódca Tybetu zrzekł się swojej władzy i ogłoszono demokratyczne wybory do rządu na uchodźstwie. Tybet boryka się jednak z wieloma problemami, na przykład z zatruciem środowiska. O tych i innych kłopotach Tybetu porozmawiamy z dr. Jarosławem Kotasem. specjalistą od badań nad Azją, buddyzmem tybetańskim i prawem międzynarodowym z Instytutu Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Wrocławskiego.

Do rozmowy w trakcie audycji zapraszamy też słuchaczki i słuchaczy. Kontakt za pośrednictwem komunikatora pod numerem 8704567.

Ponadto, jak zawsze, przedstawiamy Alterserwis, czyli przegląd wydarzeń ostatniego tygodnia, widzianych z perspektywy ruchów społecznych krytycznych wobec polityki "głównego nurtu". W audycji gramy też muzykę artystów i artystek zaangażowanych społecznie i politycznie.

ALTERGODZINA to audycja tworzona przez alterglobalistki i alterglobalistów związanych z Wrocławską Grupą "Społeczeństwo Aktywne" oraz pismem społecznie zaangażowanym "Recykling Idei".
Kontakt z zespołem ALTERGODZINY: altergodzina@radioluz.pwr.wroc.pl.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz