środa, 8 lutego 2012

Represje przeciw internautom, którzy nazwali po imieniu okupantów w Afganistanie oraz solidarny komentarz Positi

Kilkunastu internautów, którzy nazwali po imieniu polskich żołnierzy w Afganistanie, może usłyszeć zarzuty o "podżeganie i pochwałę zbrodni", za co grożą trzy lata więzienia - zdecydowała prokuratura w Białogardzie. Śledztwo wszczęto po zawiadomieniach, które od jesieni ub. roku składał w prokuraturze polski żołnierz sierżant Jacek Żebryk. W sieci znalazł wpisy, które jego zdaniem godziły w dobre imię polskiego żołnierza. Z 77 zawiadomień sierżanta Żebryka 52 sprawy zostały umorzone. Ale kilkanaście wpisów prokuratora uznała wystarczające do podjęcia postępowania.

Wpisy, jakie śledczy zakwalifikowali jako przestępstwo, to m.in.: "jednego okupanta mniej", "a niech giną, brawo talibowie", "nie współczuję im, każdy okupant powinien tak skończyć". Kiedy i czy autorzy wpisów staną przed sądem, nie wiadomo. To zależy od działania prokuratury.


A to stanowisko redakcji
Solidarnie z oskarżonymi jeszcze raz z dumą dołączamy się do nich

jednego okupanta mniej,a niech giną, brawo talibowie,nie współczuję im, każdy okupant powinien tak skończyć.
- TEŻ TAK UWAŻAMY

Poniżej załaczam tekst z poprzedniego wpisu, w którym widocznie nie wyraziłem się dosadnie. Dlatego chciałbym się poprawić. Powinniśmy wszystkich okupantów od razu pod mur i rozstrzelać niech poczują na swej skórze co to jest strzelać do cywilów. Życzę światu by zdechli wszyscy w męczarniach wtedy więcej będzie i pokoju i spokoju. A żebryka na stryczek by wisiał i śmierdział dla przykładu. Normalnie nie gustuje w takich metodach ale polscy okupanci = najemnicy = mordercy sami się proszą.

Morderca zawsze jest mordercą, a żołnierze to mordercy. Szczególnie ci w Afganistanie i w Iraku. Wstyd mi, że polacy po tylu okupacjach i zaborach jadą okupować inny kraj. Jednak wojna to przecież złoty interes. Jak do tej pory wszyscy spotkani przeze mnie żołnierze wysłani do Afagnistanu byli tam tylko dla kasy. Ostatnio dowiedziałem się od mojego nieco starszego kolegi z dzieciństwa, że w wieku 35 lat po 15 latach zawodowej armii idzie na emeryturę, czyli przez resztę życia ten pasożyt będzie na utrzymaniu nas wszystkich. Za co ? Za to że uczestniczy w konflikcie, który naraża Polskę na niepotrzebny odwet.
Specjalnie dla żebrzyka by miał jeszcze jeden powód:
Wszyscy żołnierze to idioci, mordercy, pasożyci, roboty i wszystko co najgorsze. Szczególnie ci w Afganistanie i Iraku powinni wszyscy znaleźć się w więzieniach albo w ciężkich przypadkach jak w np Żebrzyk w psychiatryku.
Z dumą podpisują się pod tym wszystkie media w których uczestniczę
www.positi.blogspot.com
http://wspolnasprawa.blogspot.com
http://aktywnatantra.blogspot.com
www.spiritofsquatters.com
http://www.youtube.com/user/spiritofsquatters
Jak ktoś jest w stanie to przesłać to do żebrzyka byłoby fajnie. Biedaczek nie musiałby się męczyć :)
A tak na marginesie, to oczywiście politycy robią największy biznes i mają najwięcej krwi na swych rękach, a wojny się zaczynają już w fabrykach broni i ci, którzy w tym przemyśle uczestniczą też mają krew na rękach

Po za tym warto zobaczyć wcześniejszy wpis:
http://cia.media.pl/wojsko_zabiera_sie_za_cenzurowanie_internetu

Wojsko zabiera się za cenzurowanie Internetu

 Dzieci Afganistanu

Prokuratura i policja zaczęły szukać autorów wpisów, w których nazywają polskich żołnierzy biorących udział w wojnach w Iraku czy Afganistanie bandytami, okupantami, lub piszą o nich "a niech giną", itp. A MON zapowiada, że będzie zawiadamiał śledczych o wszystkich wpisach w Internecie.

Za akcją stoi sierżant Jacek Żebryk z Bazy Lotnictwa Taktycznego w Świdnie, który brał udział w wojnie w Afganistanie i Iraku. Nie spodobało mu się co Polacy piszą w internecie o ich "misjach" uważając, ze to po prostu zwykła okupacja, skoro większość społeczeństw tych krajów jest przeciwna obecności obcych wojsk.

Sierżant Żebryk zgłosił się do Żandarmerii Wojskowej, gdzie chciał złożyć zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Żandarmeria stwierdziła jednak, że nie może prowadzić śledztw przeciwko internautom. Zdesperowany żołnierz złożył blisko 30 zawiadomień o popełnieniu przestępstw na forach internetowych. - Będę składał kolejne, jak tylko znajdę podobne wypowiedzi w internecie - zapowiada. Podobne zawiadomienia o przestępstwach internautów chce składać MON.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz