piątek, 12 listopada 2010

11 listopada: relacja na żywo


imc-pl
Ponad 1500 osób w samej Warszawie wzięło dzisiaj czynny udział w antyfaszystowskich blokadach. Zdołali dzięki nim zmusić narodowców do zmiany trasy, wypchnąć ich z centrum i przez pewien czas skutecznie zablokować wszystkie drogi do celu - pomnika Dmowskiego. Nacjonalistom i neofaszystom udało się dotrzeć na miejsce okrężną drogą - uliczkami Powiśla, jedynie dzięki pomocy eskortującej ich policji i oddziałów prewencji, które rozbijały blokady antyfaszystowskie. Aresztowano 16 osób.

Antyfaszyści zorganizowali także akcje we Wrocławiu w związku z tamtejszą demonstracją narodowców. Ponadto przestały działać niektóre strony skrajnej prawicy.

Relacja video Zdjęcia 1 Zdjęcia 2

Oświadczenie Porozumienia 11 listopada
Video z pikiety solidarnosciowej pod komisariatem na Wilczej

Poniżej relacja na żywo:

21.40 Pikieta rozchodzi się. Wypuszczano całą ekipę zatrzymanej wcześniej Samby. Część z pozostałych zatrzymanych została zwolniona, 7 osób prawdopodobnie spędzi noc w areszcie i zostanie wypuszczona rano.

21.25 Na pikiecie przebywa ok. 40-50 osób, 3 osoby z Legal Teamu weszły na komendę porozmawiać. Wśród zatrzymanych są osoby z Lublina, Warszawy, Łodzi i Poznania, dostaliśmy także informacje o zatrzymaniu jednego z redaktorów serwisu CIA. Przebywający na komisariacie mają być stopniowo zwalniani.

20.55 Sytuacja uspokoiła się - policja spisała kilka osób i otoczyła pikietę niewielkim kordonem. Demonstranci skandują, domagają się uwolnienia zatrzymanych, rozmowy z komendantem i podania przyczyny prawnej zatrzymania. Cały czas przybywają kolejni pikietujący.

20.40 Kilkanaście osób zgromadziło się na pikiecie solidarnościowej, gra samba. Policja zaczęła spisywać ludzi, jedna osoba została zabrana do środka

19.50 Pod komisariatem na ul. Wilczej organizowana jest pikieta solidarnościowa z zatrzymanymi

18.35 Według najnowszych informacji aresztowano około 16 osób. Prawdopodobnie pod komendą na ul. Wilczej odbędzie się pikieta solidarnościowa.

Antyfaszyści stopniowo rozchodzą się,w kotle zostało jedynie ~60 osób. Organizatorzy przypominają, aby zachować zasady bezpieczeństwa: poruszać się grupami, nie wracać pojedynczo.

18.30 Policja zaczyna wypuszczać ludzi z kordonu

18.20 Antyfaszyści na ul. Obwoźnej od 2 godzin są przetrzymywani przez policję, razem z innymi przypadkowo się tam znajdującymi osobami. Niektórzy źle się czują. Policja odmawia udzielenia jakichkolwiek informacji.

18.00 Cały marsz (kilkuset ludzi) stoi już pod pomnikiem Dmowskiego. Został otoczony przez około 200osobową grupę ludzi z gwizdkami.

17.42 Około kilkuset faszystów stoi pod pomnikiem Dmowskiego. Według naszych informatorów około pół godziny temu, na Solcu,policja oddała strzały ostrzegawcze, próbując opanować sytuację.

17.40 Organizatorzy proszą o wsparcie na ul. Oboźnej, gdzie siedzą ludzie otoczeni przez policyjny kocioł. Marsz nacjonalistów doszedł do Dmowskiego.

17.20Jak donosi CIA, większość antyfaszystów została porozbijana w grupki przez policję i otoczona, zaś część antyfaszystów kontynuuje pościg.

17.20 Marsz narodowców doszedł do ul Łazienkowskiej.

16.40 Policja spycha blokadę na ulicę Oboźną

16.25 Blokada na Browarnej/Oboźnej przyjęła formę sittingu, w którym bierze udział około 400 osób, w jej kierunku zmierza kolejne 150.

Blokada na ul. Browarnej stoi otoczona przez policję, mimo to uczestnicy zapraszają do przyłączenia się

16.15 Doszło do starć pomiędzy faszystami, antyfaszystami i policją u zbiegu ulic Oboźnej i Browarnej. Faszyści zostali zablokowani w parku przy ulicy Browarnej, policja użyła wobec nich gazu łzawiącego. Centrum Informacji Anarchistycznej podaje, iż jedna grupa antyfaszystów, zablokowana wcześniej przez policję na Krakowskm Przedmieściu, przerwała kordon i podąża na kolejną blokadę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz