środa, 1 września 2010

Demonstracja przeciwko dyskryminacji na Lowlands.


Dla prasy
Demonstracja przeciwko dyskryminacji.
Piątek, 03.09.2010 o 16.30
pod firmą Security
Bouwerij 30 1085 XX Amstelveen koło Amsterdamu

Demonstracja przeciwko dyskryminacji narodowościowej wielu obcokrajowców, głównie Polaków podczas festiwalu Lowlands. Ochroniarze z firmy "Security Company" wyrzucili wielu ze zbieraczy kubków, pod pretekstem, że mieli ich za dużo. Jednocześnie Holenderscy zbieracze kubków nie byli niepokojeni gdy tylko okazali Holenderski dokument lub zaczęli mówić po holendersku. Więcej niż 30 osób zostało wyrzuconych z festiwalu nawet bez możliwości wzięcia ze sobą swych rzeczy osobistych.  Jeden z zatrzymanych został brutalnie pobity przez około 10 ochroniarzy. Zamiast wysłać go do szpitala przekazali go do komisariatu policji, gdzie spędził 3 dni. Teraz jest zwolniony, ale musi stawić się przed sądem 11.09.2010, bo jest oskarżony o usiłowanie zabójstwa (???)
Jedna kobieta została powalona na ziemię i obszukana przez mężczyzn.
Czuła się wstrząśnięta. Wszystkim którym udało się sfotografować lub sfilmować te wydarzenia ochroniarze zabierali aparaty i telefony by potem skasować zdjęcia. Czyżby aż tak obawiali się prawdy ?

Domagamy się od organizatorów, by w przyszłości stanęli jasno przeciwko tego typu dyskryminacji ze względu na narodowość czy rasę.
Społeczna Inicjatywa "Wspólna Sprawa"
Więcej informacji możesz znaleźć na stronie: http://indymedia.nl/nl/2010/08/69181.shtml
Nie będziemy tolerować dyskryminacji żadnej narodowości czy rasy!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz