piątek, 20 stycznia 2012

FBI zamyka wielkie serwery hostingowe - hakerzy robią skuteczny odwet

FBI zamyka wielkie serwery hostingowe


Aktualizacja: W ramach odwetu i protestu przeciw wprowadzaniu w życie ustaw SOPA i PIPA, hakerska grupa Anonymous dokonała ataku na instytucje forsujące dążenie do zmasowanej cenzury internetu. Dziś nie działały lub nie działają nadal m.in. internetowe strony Departamentu Sprawiedliwości USA, RIAA, Motion Picture Association of America i Universal Music Group. Akcja Anonymous trwa nadal i jest największą z dotychczas przeprowadzonych.
.......................................
Władze federalne Stanów Zjednoczonych (FBI) ogłosiły dzisiaj, że namierzyły i określiły dziś tożsamość 7 osób powiązanych z funkcjonowaniem serwisu Megaupload, w tym jego założycieli, zarzucając im prowadzenie kryminalnej działalności polegającej na rozpowszechnianiu pirackich treści oraz naruszania praw autorskich w internecie.

Sądowa ława przysięgłych wydała pozwolenie na zamknięcie jednego z największych serwisów hostingowych na świecie Megaupload, na który miliony ludzi mogło anonimowo przesyłać duże pliki.

Cztery z siedmiu wspomnianych osób zostały dzisiaj namierzone i aresztowane przez FBI w Nowej Zelandii. Pozostałe trzy osoby są na wolności. Władze w porozumieniu z ławą przysięgłych powiedziały, że to tylko część członków przestępczej siatki, którą ochrzcili mianem "Mega Conspiracy", a jej członkom postawionych zostanie co najmniej pięć zarzutów, w tym o naruszenie praw autorskich, rozpowszechnianie pirackich treści w internecie oraz spisek przeciw państwu (sic!).

W ramach represji przeciwko Megaupload, władze i sądy wydały nakazy zatrzymań i przeszukań aż w 9 państwach, w tym w USA. Służby specjalne zajęły także środki finansowe należące do firmy w wysokości 50 mln$, przejęły kilka serwerów i zlikwidowały bądź zablokowały co najmniej 18 domen internetowych będących częścią Megaupload.

Atak na serwery Megaupload i aresztowania jej twórców mają miejsce dzień po wielkich internetowych protestach przeciwko projektowi SOPA, o których pisaliśmy na CIA wcześniej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz