czwartek, 26 kwietnia 2012

Warszawa: Udana blokada eksmisji na ul. Hożej


Komornik w asyście policjantów przez 2,5 godziny starał się wykonać wyrok eksmisji z budynku przy ul. Hożej 1 na warszawskim Pl. Trzech Krzyży. Eksmitowanych lokatorów broniło kilkadziesiąt osób. Komornik dwukrotnie bezskutecznie próbował wejść do środka.

Eksmisja z jednego z mieszkań w wysokiej, narożnej kamienicy przy ul. Hożej 1 (przy pl. Trzech Krzyży) miała się zacząć o godz. 12. Przeciw wyrzucaniu lokatorów zaprotestowały organizacje lokatorskie. W blokadzie budynku uczestniczyli ich działacze, ale też squattersi z "Syreny" na ul. Wilczej. Głośno manifestowali i blokowali wstęp do budynku siedząc na schodach. Na rogu kamienicy zawisła płachta z napisem: "Lokatorzy to nie towar". Całe zdarzenie asekurowała policja. Pod kamienicą było ok. 20 funkcjonariuszy. Wszyscy czekali na decyzję komornika, który dwukrotnie próbował dostać się do środka. W końcu, po 2,5 godzinie, zrezygnował i odstąpił od wykonania wyroku.

Poniżej fotografie i film z akcji.

Zdjęcia z serwisu Naszemiasto

http://www.youtube.com/watch?v=KsJWXYsp8WM

1 komentarz:

  1. to co ? właściciel lokalu nie może dowolnie dysponować swoim zasobem ? Jeśli lokatorowi nie podobają się warunki na jakich mieszka to zawsze może sobie poszukać innego mieszkania , mieszkań jest teraz dużo. własność jest święta w kraju prawa.

    OdpowiedzUsuń