poniedziałek, 9 kwietnia 2012

Chiny: Hakerzy z grupy Anonymous grożą reżimowi


Międzynarodowa grupa hakerów Anonymous zaatakowała strony internetowe należące do chińskiego rządu. Jest to już drugi atak hakerów na Chiny. Na stronie internetowej dzielnicy biznesowej Chengdu pojawiły się dwa komunikaty. Jeden skierowany do chińskiego rządu, drugi do ludu.

Drogi chiński rządzie, nie jesteś nieomylny. Dzisiaj padają Wasze strony, jutro upadnie Wasz reżim. Spodziewajcie się, że nigdy nie zapomnimy. To, co dzisiaj czynicie wobec swojego znakomitego ludu, wkrótce obróci się przeciwko Wam. Bez żadnej litości.

Każdy z Was cierpi z powodu tyranii chińskiego reżimu, który nie wie o Was nic. Jesteśmy z Wami, tu i teraz. Będziemy również jutro oraz w następnych dniach obiecujących Wam wolności. Nigdy się nie poddamy. Nie traćcie nadziei, rewolucja rozgrzewa w sercu.

Na końcu został zamieszczony link do strony internetowej, która zawiera sposoby na obejście cenzury sieci.

Grupa Anonymous China powstała 30 marca. W krótkim czasie dokonała ataków na setki stron i kradzieży wielu danych. Grupa Anonymous China nie pochodzi z Chin, a jej członkowie nie są Chińczykami dlatego posługują się językiem angielskim, a komunikaty tłumaczone na chiński są dość niepoprawne gramatycznie.

Władze Chińskiej Republiki Ludowej potwierdzają, że strony rządowe padły ofiarą ataków hakerów. Sami hakerzy zapowiadają dalsze akcje.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz