niedziela, 10 kwietnia 2011

Warszawa: Komitet Obrony Lokatorów zorganizował spotkanie o reprywatyzacjach w centrum miasta


W sobotę, Komitet Obrony Lokatorów przeprowadził kolejne spotkanie lokatorskie informujące mieszkańców Warszawy o procederze reprywatyzacji kamienic. Na spotkanie, które odbyło się w jednym z warszawskich skłotów w centrum miasta, przyszło około 150 osób. Liczba zainteresowanych była tak duża, że spotkanie trzeba było podzielić na dwa mniejsze, które zostały poprowadzone równolegle.

Działacze Komitetu poinformowali lokatorów o konsekwencjach reprywatyzacji, w tym podwyżek czynszów, prób pozbycia się lokatorów przez nowych właścicieli, oraz o bezprawnym charakterze zwrotu budynków. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali komplet szablonów dokumentów, które pozwolą złożyć wnioski o informację w sprawie poszczególnych nieruchomości i w ten sposób przyhamować lub zablokować zwrot nieruchomości. Mieszkańcy zostali też zaproszeni na demonstrację, która odbędzie się 29 kwietnia pod Ministerstwem Infrastruktury, przeciw planowanej nowelizacji Ustawy o ochronie praw lokatorów.

Spotkanie było możliwe dzięki uprzejmości skłotersów, którzy specjalnie na tą okazję przygotowali dwa pomieszczenia w budynku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz