poniedziałek, 31 stycznia 2011

antyszczyt - Europejski Kongres Gospodarczy.

W dniach 16-18 maja 2011 roku w Katowicach odbędzie się III Europejski Kongres Gospodarczy.

O ważności tego wydarzenia świadczy fakt, iż w tak krótkim czasie już zdążyło zyskać miano ‘najważniejszej  imprezy gospodarczej w Europie Środkowej’.

Podczas trzydniowego spędu, cztery i pół tysiąca  osobistości polskiej i zagranicznej sceny politycznej, za plecami zwykłego mieszkańca Europy będzie fetować najważniejsze tematy związane z szerokim zagadnieniem gospodarki. 

Co roku wydarzenia Kongresu relacjonuje ok. stu tytułów prasowych i stacji telewizyjnych z Polski i Europy. Istotne kwestie dla rozwoju gospodarczego i społecznego Europy są omawiane za naszymi plecami, a ich wyniki podane są tylko w mediach, co podkreśla fakt iż o naszych losach decyduje grupa uprzywilejowanych głów.  Według tego schematu wyniki imprezy są tylko przekazane, a społeczeństwo powinno je po prostu przyjąć do wiadomości i pogodzić się z brakiem możliwości decydowania o własnej przyszłości.

Nie możemy godzić się na taką kolej rzeczy. Dlatego aktywiści i aktywistki Federacji Anarchistycznej Śląsk zamierzą w świetle tych wydarzeń zorganizować ogólnopolską demonstrację. Zasygnalizuje ona sprzeciw wobec autorytarnej idei Europejskiego Kongresu Gospodarczego, a co za tym idzie, wobec wszystkich uprzywilejowanych polityków, właścicieli korporacyjnych koncernów, oraz wszystkich innych osób i instytucji przyczyniających się do pogłębiania nierówności społecznych w dobie obowiązującego systemu kapitalistycznego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz