niedziela, 30 stycznia 2011

Berlin: Demonstracja w obronie squatu 'Liebig 14' i zamieszki z policją


Demonstracja w obronie squatu i centrum kulturalnego "Liebig 14", zapowiedziana na 2-go lutego, została w sobotę poprzedzona mniejszą demonstracją, która zakończyła się wieczornymi zamieszkami i starciami z policją.

Gdy, wg różnych źródeł, od 2 do 3 tysięcy demonstrantów maszerowało z dzielnicy Kreuzberg w kierunku Liebig Strasse, przy której znajduje się zagrożony ewikcją squat, kilkaset osób zaatakowało policję gradem kamieni i kostki brukowej. Na ulicach powstały prowizoryczne barykady ze śmietników i znaków drogowych. W kierunku policyjnych kordonów poleciały również petardy i pojemniki z farbą.
Ok. 40 policjantów zostało rannych, wg dotychczasowych doniesień 17 osób aresztowano.

Wcześniej, w piątkowy wieczór, odbyła się demonstracja przeciwko Międzynarodowemu Szczytowi Policji w Berlinie. Tu również nie obyło się bez niepokojów, zaatakowany został oddział policji federalnej, zniszczono trzy policyjne radiowozy.

W całych Niemczech trwa szeroko zakrojona mobilizacja w ramach działań na rzecz obrony berlińskiego squatu "Liebig 14". Główna demonstracja odbędzie się w środę 2-go lutego.
Wsparcie mile widziane!

Zdjęcia:
http://www.flickr.com/photos/mikaelzellmann/sets/72157625932515462/
http://www.flickr.com/photos/pm_cheung/sets/72157625808107917/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz