środa, 23 maja 2012

Poznań: Szczyt bezczelności - neofaszyści składają pozew sądowy


Nieudany atak na Festiwal sztuki na Rozbracie, w którym brał udział min. czynnie wspierający środowisko skrajnej prawicy współwłaściciel pubów "U Honzika" i "Brogans" Maciej Witzberg (Więcej tutaj) wywołał sprzeciw poznaniaków, którzy zaczęli organizować akcje przeciwko tego typu napadom. Na portalu Facebook powstał profil nawołujący do bojkotu pubów, których współwłaścicielem jest Witzberg.

Witzberg, który jeszcze przed tygodniem wraz z kolegami rzucał kamieniami i petardami w piknik w którym uczestniczyły kilkuletnie dzieci, dziś stał się nagle policyjnym donosicielem i próbuje straszyć prokuraturą osoby, które założyły profil i te które poparły akcję internautów. Wysyłając do nich informacje o treści: "Już złożyliśmy pozew o zniesławienie. Będziemy tez z tego samego artykułu ścigać każdą osobę która udostępni lub już udostępniła ta stronę. Następnie wystąpimy o odszkodowania." Po kliku godzinach wpisy te zostały wykasowane, jednak zachowane zostały print screeny, które również publikujemy. Witzberg (występujący pod trochę zmienionym nazwiskiem: Wittenberg) skasował nawet swój profil, z którego wysłał wpisy, zakładając sobie nowy profil.
Oto jego nowy profil Maciej Witzberg.

Poniżej Maciej Witzberg sfotografowany na odbywającym się w Poznaniu organizowanym przez KoLiber Marszu Rotmistrza oraz po ataku narodowców na Rozbrat.

https://www.facebook.com/pages/Bojkot-U-Honzika-i-Brogans-nie-wspieraj-rasizmu-i-nacjonalizmu/382889931749010 = strony nawołujące do bojkotu

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz