niedziela, 26 maja 2013

NL.Ubica squat ewikcja po 21latach

Po miesiącach sporow prawne i groźby eksmisji, sędzia na piatkowej rozprawie apelacyjnej zdecydował, że squatt Ubica od poniedziałku zostanie poddany ewikcji.

Ubica została zasklotowana 21 lat temu. Kiedy pierwsi osadnicy przybyli znaleźli spalone ruiny. Squattersi odnowili nieruchomośc, a nastepnie przeznaczony do użytku mieszkalnego, mały pub, przestrzeń hakerów, przestrzeni wystawienniczej itp.

Wlasciciel nie byl zainteresowany posesja az do zeszlego roku.

Wczorajsza ewikcja zostala sprowokowana przez mieszkancow. Squattersi nie chca aby nieruchomość trafila z powrotem do rąk osławionego Vloet Slumlord.
W oświadczeniu opublikowanym na indymedia.nl lokatorzy twierdzą, że "nie zamierzaja czekac, aby zobaczyć, jak to Ubica powraca w rękce przestępcy." Na budynku baner z napisem "Vloet może Ubica ruiny ponownie? Chodź! ".
Grafiti na sasiedznim budynku ratusza oraz wybite szyby, plonaca barykada na placu Ganzenmarkt oraz policjanci ktorzy przybyli wezwani na miejsce zostaja obrzucani bombami z farba oraz fajerwerkami..

Piatek 22:16 Squattersi rozpoczeli transmitowane na zywo relacje z ewikcji w internetowym radiu, dostepny jest tez obraz monitoringu zainstalowany wewnatrz Ubica.

sobota 12;22 jak podaja media ewikcja trwa, conajmniej dwie osoby ciagle zakute w lock-on.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz