czwartek, 1 marca 2012

Stop Odkrywce.Wywiad

Tutaj możecie obejrzeć wywiad przeprowadzony z lokalnymi radnymi Lubina na obozie klimatycznym w pobliżu Cottbus, w Niemczech.

Wydobycie gazu łupkowego ("szczelinowanie"), zostało zakazane w wielu regionach wobec szkód społecznych i środowiskowych, jakie przynosi. Moratorium na szczelinowanie ogłoszhttp://www.blogger.com/img/blank.gifono m.in. w Quebecu (Kanada), amerykańskich stanach Nowy Jork, Maryland, New Jersey, Delaware, a także we Francji, RPA, itd.
Oszacowano, że Polska ma największe pokłady gazu łupkowego w Europie. Stąd, międzynarodowe korporacje znane z łamania praw człowieka na całym świecie,
wywierają ogromny nacisk na nasze władze i lokalne społeczności w celu zmiany prawa na swoją korzyść i maksymalizacji zysków. Protesty mieszkańców są ignorowane.

Niestety nie znaleźliśmy łatwo więcej informacji. Chcielibyśmy zaapelować o stworzenie stron ( niczym http://ian.org.pl dla atomu ) , które rzeczowo zbierałyby informacje dotyczące tego ogromnego problemu jakim jest gaz łupkowy.
Na tle wielu profesionalnych stron lobby gazowego takie strony są wręcz niezbędne. Na koniec pozytywna wiadomość: jedne z tych biznesowych stron były zhakowane ponieważ wyskoczyły w jakimś innym języku :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz