piątek, 30 marca 2012

31 Marca - Dzień Gniewu Społecznego


W dniu 31 marca będzie miał miejsce DZIEŃ GNIEWU SPOŁECZNEGO. Demonstracja rozpocznie się o godz. 13:00 na pl. Zamkowym. Będzie wyrazem naszej wściekłości na antyspołeczną politykę rządu.

Demonstracja będzie skierowana przeciw wszystkim przejawom spychania coraz szerszych warstw społeczeństwa w ubóstwo i sytuację bez żadnych perspektyw rozwoju. Przeciw likwidacji mieszkalnictwa komunalnego, masowej likwidacji szkół publicznych w całej Polsce, pozbawianiu bezrobotnych ubezpieczenia zdrowotnego, podwyższania wieku emerytalnego powyżej spodziewanej długości życia i prób likwidacji ostatnich przepisów chroniących jeszcze w jakikolwiek sposób prawa tych, którzy nie posiadają żadnych środków do życia oprócz swojej siły roboczej.

Wśród poruszanych na demonstracji tematów będzie również komercjalizacja edukacji. Na pl. na Rozdrożu nastąpi połączenie z demonstracją przeciwko mordowaniu psów na Ukrainie.

Kliknij i zaproś znajomych na wydarzenie na Facebooku.

Data demonstracji zbiega się z końcem okresu ochronnego przeciw eksmisji na bruk. W tym okresie należy spodziewać się zmasowanych akcji eksmisyjnych, dalszego nasilania się bezprawnego przejmowania kamienic wraz z "żywym inwentarzem" przez mafię powiązaną z rządzącą ekipą Hanny Gronkiewicz-Waltz i jej marionetkami, Massalskim, Mossakowskim, Stachurą i pozostałą gromadą krwiopijców, którzy nie nasycili się jeszcze ogromem tragedii, których stali się przyczyną, starając się przekształcić Warszawę w jeden wielki prywatny folwark, gdzie człowiek nie znaczy nic.

UWAŻAJ NA PODRÓBKI!!! Informacje na temat prawicowej kopii "Dni Gniewu" organizowanej przez kamieniczników i neofaszystów.

Data demonstracji zbiega się także z międzynarodowymi dniami akcji Międzynarodowego Stowarzyszenia Pracowników, oraz Międzynarodowego Dnia M31. W tym dniu odbędą się duże protesty w Grecji, Niemczech, Holandii, Austrii, Włoszech, Hiszpanii i Belgii. W ramach tych dni dojdzie też do protestów pod firmami, gdzie trwa walka pracowników, oraz do innych protestów społecznych i pracowniczych.

Demonstracja będzie jasną alternatywą wobec pozbawionych programu społecznego, wspominkowych i sentymentalnych akcji skrajnej prawicy, próbującej podczepić się pod popularne tematy, nie mając tak naprawdę żadnego pomysłu, jak rozwiązać problemy trapiące społeczeństwo.

Naszymi hasłami są Wolność, Równość i Pomoc Wzajemna - konieczne składniki zorganizowanego oporu przeciw bezdusznej i aroganckiej polityce Partii Władzy (której symbolem stał się powszechnie znienawidzony Donald Tusk), konsekwentnie ograbiającej nas, pracowników, bezrobotnych, lokatorów, emerytów, ze wszystkich zdobyczy ruchu pracowniczego wywalczonych w ciągu ostatnich 100 lat. Naszym symbolem jest czarna i czarno-czerwona flaga - symbol czarnej sytuacji w której znalazło się społeczeństwo, a jednocześnie nadziei na odzyskanie przez społeczeństwo kontroli nad własnym życiem. Przynieś ją ze sobą!

Demonstracja nie jest przeznaczona dla polityków. Nie życzymy sobie obecności żadnych partii politycznych, Palikotów, Pasikoniów, ani innych wieprzów próbujących dorwać się do władzy na plecach ludzi pracy. Organizacje i stowarzyszenia zgadzające się z naszymi hasłami są mile widziane.

Demonstrację organizują Związek Syndykalistów Polski i Komitet Obrony Lokatorów

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz