wtorek, 26 lipca 2011

Relacja z protestu przeciwko budowie fermy norek - Nowogard

26 lipca 2011r. w Nowogardzie na Placu Wolności odbył się protest zorganizowany przez Szczecińską Inicjatywę Wegańską. Obrońcy zwierząt złożyli w Urzędzie Miejskim pismo, w którym apelują do Burmistrza Nowogardu o niedopuszczenie do budowy kolejnej fermy norek amerykańskich na terenie gminy. Później na placu przy Urzędzie, przez dwie godziny, trzymali zdjęcia zwierząt z ferm futrzarskich, rozdawali ulotki oraz przemawiali przez megafon. Aktywiści informowali dlaczego protestują: najbardziej
interesują ich zwierzęta, które są masowo zabijane dla ekskluzywnych i niepotrzebnych dziś futer, ale również interesuje ich ochrona środowiska. Większość przechodniów była przychylna protestującym. Niektórzy się dziwili, że w ich gminie zabija się tyle zwierząt, a inni mówili, że trzymają kciuki za ich działania. Nie obyło się bez emocji i podniesionych głosów, kiedy do protestujących podszedł jeden z właścicieli fermy norek.

http://www.wnowogardzie.pl/aktualnosci/protest-grupy-weganow/


2 komentarze:

 1. hodowca byl spokojny to siw byl agresywny i szczerze nikt oprocz dwoch starszych pijaczkow sie tym nie interesowal kazdy chce prace a nie zyc jak kroliki (weganie)

  OdpowiedzUsuń
 2. Napisz jak objawiała się agresja SIW ? :)
  Tym, że wypowiadali swoje argumenty i przekonania?

  Skąd wiesz, że Ci panowie piją? nie było od nich czuć i nie mieli alkoholu :)
  A tak naprawdę szczerze to więcej osób się interesowało.. z chęcią brali i czytali ulotki..
  niektórzy się pytali o szczegóły..

  Ja tam wolałbym nie musieć pracować :)
  Ale pracuje, na szczęście nie na fermie norek!

  OdpowiedzUsuń