sobota, 23 lipca 2011

Anonymous deklarują solidarność z walką o wyzwolenie zwierząt
W dźwiękowym komunikacie umieszczonym na serwisie Youtube grupa hakerów Anonymous wyraziła swoją solidarność z ruchem na rzecz wyzwolenia zwierząt

Wskazując na pospolitość opresji przeciw tzw. human i non-human animals, grupa podkreśliła niesprawiedliwość podczas eksperymentów na zwierzętach i brak jakiejkolwiek potrzeby konsumpcji produktów pochodzenia zwierzęcego. Poniżej przedstawiamy pełny komunikat:

Witaj You Tube. Jesteśmy anonymous. Jesteśmy legionem. Zwracamy naszą uwagę na to, że nie tylko prawa ludzi są ważne. Ale prawa zwierząt także. Obie grupy są represjonowane każdego dnia. Obu grupom odmawia się wolności na którą zasługujemy. Obie grupy mają umiejętność odczuwania emocji takich jak radość. Gniew. Smutek i strach. Obie grupy mają rodziny. Matki. Ojców. Braci. Siostry. Synów i córki. Obie grupy zasługują by żyć bez krzywdy. Zwierzęta są niewinnymi istotami, które nie zrobiły nic za co miałyby być skazywane na śmierć. Są bezbronne i jest naszym obowiązkiem bronić je przed opresją. Człowiek może z łatwością przetrwać bez jedzenia mięsa. To było praktykowane przez stulecia i udowodnione przez nas. Potrzeba używania zwierząt do eksperymentów jest zła. Istnieje wiele alternatyw eksperymentowania bez udziału zwierząt. To także zostało udowodnione przez aktywistów prozwierzęcych i naukowców. Proszę odnieś się do naszych myśli. Jesteśmy otwarci na dyskusję o prawach zwierząt. Proszę nie odwracaj się plecami do wielkiej niesprawiedliwości, z którą zmagają się zwierzęta każdego dnia. Zwierzęta są naszymi przyjaciółmi. A my nie jemy naszych przyjaciół. Jesteśmy głosem pozbawionych głosu. Nie zapominamy. Nie wybaczamy. Wyczekuj nas.

Źródło:
Animal Liberation Front Press Office

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz