środa, 15 czerwca 2011

Warszawa - protest pod Ambasadą Hiszpańską

Zapraszamy w piątek 17 czerwca o godzinie 13 na pikietę informacyjno-protestacyjną, organizowaną przez Ogólnopolski Ruch Obrony Zwierząt pod Ambasadą Hiszpańską w Warszawie (ul. Myśliwiecka 4). Powodem jest nasz niepokój wywołany chęcią rozreklamowania w Polsce bezkrwawej corridy, finansowanej przez pieniądze z hiszpańskiego budżetu.
Kontakt - 510 673 803

MANIFEST
Obecnie w Hiszpanii panuje kryzys ekonomiczny, bezrobocie dotyka już 20% ludności tego kraju. Rząd sięga po drastyczne i totalitarne rozwiązania ekonomiczne, które zrzucają koszty kryzysu na obywateli. Minimalne świadczenia dla bezrobotnych docierają do tak niewielu, a miliony obywateli Hiszpanii protestują przeciwko rozwiązaniom proponowanym przez rząd. Kilkaset tysięcy ludzi wychodzi na ulice w 30 miastach kraju. WYMAGAJĄ prawdziwej demokracji, która nie będzie traktowała ludzi jak towaru,
WYMAGAJĄ obcinania funduszy kierowanych do kieszeni polityków zamiast do zwykłych ludzi, WYMAGAJĄ odpowiedzialności politycznej i zatrzymania masowej kradzieży i oszustw polityków.
W tym momencie historii Ministerstwo Rolnictwa i Środowiska Hiszpanii zdecydowało się sponsorować kupowanie i transport młodych byków do Polski, żeby rozreklamować i promować pierwotny krwawy spektakl nazywany Corrida de Toros.
Miliony ludzi w Hiszpanii sprzeciwiają się Corridzie, która utrzymuje się TYLKO dzięki systematycznej finansowej pomocy, pochodzącej z Ministerstwa Kultury i Ministerstwa Rolnictwa i Środowiska (ponad 560 milionów euro) i od Unii Europejskiej (72 miliony euro). Pieniądze te są przekazywane pod pretekstem m. in. ekologii, utrzymania gatunku, kultury. Corrida w Hiszpanii umiera śmiercią naturalną. Ponad 90% Hiszpanów NIGDY nie było na corridzie. Tą mroczną pozostałość historii utrzymują tylko
ignorancja i męski szowinizm. Corrida – tak jak antysemityzm i alkoholizm w Polsce, kara śmierci w Turcji i USA, eksploatacja dzieci w Chinach - MUSI zniknąć jak najszybciej, nie powinna być możliwa w dzisiejszych czasach.
Corrida umiera w Hiszpanii, ale lobby i biznesmeni zajmujący się nią chcą eksportować ten degenerujący biznes do innych krajów pod pretekstem egzotycznej tradycji, a nawet ratowania “rasy" byków bravo dla dobra ekologii i bioróżnorodności. Używają przy tym bez wstydu właściciela Leśnego Grodu w Milówce, Grzegorza Śleziaka, który łamie polskie prawo chcąc zostać pośrednikiem w kupnie i hodowli młodych byków importowanych z Hiszpanii, w zamian za promocję czegoś tak okrutnego wobec młodych
byków jak novillada, którą chce pokazywać.
Oskarżamy Ministerstwo Rolnictwa i Środowiska Hiszpanii o marnotrawstwo zasobów publicznych Hiszpanii, niezbędnych do naprawienia hiszpańskiej ekonomii. Wymagamy szacunku dla obywateli Hiszpanii i solidaryzujemy się z nimi w walce, apelujemy do polskiego rządu o surowe polskie prawo maltretowania zwierząt i promowania corridy oraz jej odbywania się w Polsce. Apelujemy także o zwiększenia kar za maltretowanie zwierząt, szczególnie w celach rozrywki i szybkie zatrzymanie projektu realizowania
novillady (bezkrwawa corrida młodych byków), gdzie zwierzęta będą torturowane (bezkrwawo, ale torturowane) i stresowane bez żadnego wstydu i w obecności dzieci.
Apelujemy do Ministerstwa Edukacji Narodowej, aby włączyło się w działania przeciwko realizacji tego przedsięwzięcia, ponieważ Grzegorz Śleziak planuje pokazywać dzieciom, jak męczy się zwierzęta dla rozrywki. Dzieci będą ofiarami tej koncepcji edukacji, którą promuje właściciel Leśnego Grodu.
W związku z powyższym, kierując się logiką ekonomiczną, solidarnością,
empatią i polskim prawem WYMAGAMY, aby corrida nie odbywała się ani w
Milówce, ani gdzie indziej w Polsce. Zwracamy również uwagę na działania Grzegorza Śleziaka jako potencjalnego przestępcy.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz