piątek, 23 lipca 2010

Grecja jest wszedzie


"Greece is everywhere" demontsration, 17th of July, Amsterdam. Polish.

17 lipca o godzinie 14 na Spui w Amsterdamie odbyła się demonstracja Grecja Jest Wszędzie. Jej organizatorami jest Inicjatywa Grecja Jest Wszędzie którą tworzą między innymi mieszkający w Holandii Grecy. Demostracja ta to, jak organizatorzy sami twierdzą, pierwszy akt sprzeciwu wobec kapitalizmu i narzucanym w obliczu ekonomicznego kryzysu oszczędnościom.
Cele jakie Inicjatywa Grecja Jest Wszędzie poprzez tę demontsrację chciała osiągnąć to uzmysłowić ludziom, że plan oszczędnościowy nie dotyczy ludzi bogatych lecz tych najbiedniejszych. To przedewszystkim z rent, emerytur, dofinansowań dla studentów, zasiłków, ubezpieczeń zdrowotnych i podatków rządy będą usiłowały załatać dziury budżetowe. Co najważniejsze: nie tylko w Grecji, ale wkrótce także w krajach Europy centralnej i zachodniej, także w Holandii, stąd nazwa Inicjatywy i demonstracji z 17 lipca: Grecja jest wszędzie.
Około 100 demonstrantów wyruszyło kwadrans po godzinie 14 z Amsterdamskiego Spui pod Niderlandzki Bank Narodowy. Organizatorzy i uczestnicy za pomocą transparentów, ulotek, okrzyków i przemów członków Inicjatywy Grecja Jest Wszędzie prezentowali swoje spojrzenie na obecny kryzys ekonomiczny i obawy związane z przyszłością Grecji i Europy. Oprócz funkcji informacyjnej demonstracja miała na celu wsparcie demonstrujących w Atenach Greków, którzy obecnie są przetrzymywani w więzieniach i aresztach.
Mówcy wskazywali często na kryzys ekonomiczny jako błąd systemu, i na to, że tak naprawdę to nie Grecja (i/lub inne państwa) lecz system splajtował.

 

Lees meer over: europa wereldcrisis

aanvullingen
Grecja jest wszędzie. 
Daria - 23.07.2010 11:18

Leidsestraat
Leidsestraat

Greek Agency For Tourism
Greek Agency For Tourism

Solidarity
Solidarity

Jeszcze kilka zdjęć.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz