poniedziałek, 16 grudnia 2013

AFA.NL wita Le Pen w Hadze.Kilka dziesiat osób protestowało przeciwko przybyciu francuskiego polityka skrajnej prawicy Marine Le Pen do Hagi. Przybyla tutaj, aby rozmawiać o współpracy europejskiej z Geertem Wildersem.

Spotkanie Le Pen z feszyzujacego Frontu Narodowego z rasistowskim politykiem Geert Wilders- PVV sptkalo sie ze zdecydowanym sprzeciwem antyfaszystow.

Bebny, gwizdy, antyfaszystowskie chasla, antyrasistowska muzyka, wypowiedzi, podkreślajace, że niebezpieczne i niepokojące jest to, że skrajna prawica rośnie w sile w całej Europie. Europejska współpraca wzmacnia to niebezpieczeństwo. Można było to zaobserwowac podczas ostatnich demostracji i wystapien PVV, w których braly udzial wszystkie neo-nazistowskie i faszystowskie holenderskie organizacje.
 http://poland.indymedia.org/pl/2013/09/56634.shtml

O godzinie 15:30 rozpoczela sie konferencja prasowa Le Pen i Wilders . W tym samym czasie policje do tlumienia zamieszek probuje rozbic anty rasistowski protest. Kilka osob zostalo rannych. Trzy osoby zostaly dotkliwie pobite i aresztowane. Według policji za utrudnianie aresztowania i dwa za zniewagę.

video z akcji
 http://www.youtube.com/watch?v=Y_Grk96_hJs

video z aresztowania
 http://vimeo.com/79317256

 http://vimeo.com/79428822

AFA Netherlands

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz