czwartek, 24 stycznia 2013

Policja nie będzie się zajmować łamaniem praw lokatorów

Wiceszef polskiej policji Krzysztof Gajewski był obecny na naradzie rocznej z oficerami wielkopolskiej policji. Z tej okazji, dziennikarze zadali mu parę pytań, w tym o dość głośne sprawy dotyczące bandyckiego nękania lokatorów, m.in celowego dewastowania mieszkań, odcinania mediów, itp. Gajewski odpowiedział na to:

"Nie możemy angażować się w cywilne spory lokatorów z właścicielami. Rozstrzygać powinien je sąd". Dziennikarz "Gazety" zapytał policjanta dlaczego policja nie ściga "czyścicieli" kamienic z taką gorliwością, jak kibiców odpalających race na trybunach. Ich łapaniem zajmują się specjalne grupy w komendach wojewódzkich.

- Zajmujemy się racami, bo ich odpalanie jest zabronione. Ale nie widzę potrzeby tworzenia nowych zespołów zajmujących się sprawami takimi, jak nękanie lokatorów - stwierdził Gajewski.

Pozbawianie lokatorów dostępu do mediów przez właścicieli nieruchomości jest również zabronione (m.in. na podstawie Ustawy o prawie budowlanym), jednak ten przepis pozostaje zupełnie martwy.

Zobacz też: Niedorzecznik Praw Obywatelskich odczuwa uzasadniony niepokój

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz