piątek, 4 stycznia 2013

Okolo 70 imigranckich skłotersów i prostestujących szturmowało watykańską ambasadę.

 (A)

Wczoraj około 70 imigranckich skłotersów i protestujących szturmowało watykańska ambasadę w Paryżu protestując przeciwko kościołowi i jego decyzji w sprawie eksmitowania skłotersów z pustego kościoła w Lille aby ‘chronić święte miejsce’. Wielu skłotersów jest teraz na strajku głodowym. Protest zaczął sie w południe, gdy skłotersi przebili sie przez policje i ochronę do wnętrza ambasady.

Rozwinęli baner na oknie górnego pietra na którym było napisane ‘Jezus bronił nieznajomych, co wy, chrześcijanie zrobiliście dla waszych niezarejestrowanych braci?’ Protestujący zdecydowali ze zrobili to co należało i po dwóch godzinach opuścili budynek. Policja nie aresztowała nikogo, jednak rzecznik powiedział: „inwazja świętego, dyplomatycznego miejsca była obserwowała z wyjątkowa powaga”

Protest został zorganizowany przez grupę nazywana „dziewiąta kolekcja niezarejestrowanych” którzy walczą przeciwko francuskim prawą imigracji i naturalizacji oraz eksmisji i deportacji tysięcy rzymskich podróżników, zapoczątkowanej przez Sarkozego a następnie kontynuowanej przez pseudo-socjalistyczny rząd holenderski. Arabska ‘Wiosna Ludów’ doprowadziła do przeniesie sie tysięcy ludzi, z których wielu osiedliło sie we Francji. Niestety, stawanie się ‘legalnym’ imigrantem we Francji, dostęp do osiedlania sie itd. jest wzrastającą trudnością.

http://libcom.org/blog

Salud!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz