poniedziałek, 5 grudnia 2011

"Polska Delta Nigru" - zablokowana konferencja na temat wydobywania gazu łupkowego "Shale Gas World Europe 2011"

 


Na przełomie listopada i grudnia 2011, prezesi największych spośród koncernów wydobywczych, przybyli do hotelu Intercontinental w Warszawie na konferencję "Shale Gas World Europe 2011". Grupa ludzi sprzeciwiających się działalności koncernów łupkowych przerwała fetę, skutecznie blokując inauguracyjną przemowę konferencji.

Poniższy film nie chce być jedynie dokumentacją zdarzenia- wolą autorek jest zainspirowanie ludzi do aktów obywatelskiego nieposłuszeństwa wobec erozji demokracji w kraju.

Zobacz też: Oświadczenie prasowe | Relacja uczestnika | Opowieść jednej z zatrzymanych | Archiwalna relacja na żywo

Wydobycie gazu łupkowego ("szczelinowanie"), zostało zakazane w wielu regionach wobec szkód społecznych i środowiskowych, jakie przynosi. Moratorium na szczelinowanie ogłoszono m.in. w Quebecu (Kanada), amerykańskich stanach Nowy Jork, Maryland, New Jersey, Delaware, a także we Francji, RPA, itd.

Oszacowano, że Polska ma największe pokłady gazu łupkowego w Europie. Stąd, międzynarodowe korporacje znane z łamania praw człowieka na całym świecie, wywierają ogromny nacisk na nasze władze i lokalne społeczności w celu zmiany prawa na swoją korzyść i maksymalizacji zysków.

Protesty mieszkańców są ignorowane.

"Polska Delta Nigru" - zablokowana konferencja "Shale Gas World Europe 2011" from frack you pl on Vimeo.

http://vimeo.com/33141308

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz