sobota, 14 maja 2011

Relacja z protestu przeciwko budowie fermy norek


  14 maja 2011r. w Szczecinie na Pl. Grunwaldzkim Szczecińska Inicjatywa Wegańska zorganizowała protest przeciwko budowie fermy norek w gminie Nowogard. Aktywiści przez półtora godziny, w milczeniu, przy brzmieniach gitary akustycznej prezentowali zdjęcia zwierząt z ferm futrzarskich oraz rozdawali ulotki.
  Protestowali, bo chcą, aby zwierzęta były traktowane w sposób etyczny i sprawiedliwy. Protestowali, bo hodowla norki amerykańskiej to również szkodliwość dla środowiska oraz zagrożenie lokalnych gatunków zwierząt.
  Również mieszkańcy pobliskich wsi Sąpolnica, Ostrzyca i Korytowo, protestują przeciw planom budowy śmierdzącej fermy. Jednak Burmistrz Nowogardu twierdzi, że jego rolą jest wyłącznie sprawdzenie, czy przedsiębiorca chcący pod Nowogardem wybudować fermę na 80 tysięcy norek spełni wymagania wynikające z przepisów. W praktyce władze miasta są w stanie skutecznie zablokować taką inwestycję.
  Fermy norek amerykańskich są obozami zagłady dla niewinnych istot, które spędzają tam kilka miesięcy w ciasnych klatkach, zanim zostaną zabite. Zwierzęta te pozbawione są naturalnych warunków do życia. Często ranią się o kraty, a przez choroby psychiczne, wywołane brakiem przestrzeni i stresem, dokonują aktów kanibalizmu.

Animacja:
http://www.youtube.com/watch?v=Jl0oVVxDhA4&feature=player_embedded#at=30

Polskie strony o tematyce anty-futrzarskiej:
http://antyfutro.pl/
http://futro.empatia.pl/
http://www.antysimple-cp.com/

Uwaga!!! W filmach są drastyczne obrazy:
http://vimeo.com/21628219
http://www.forbypels.no/video-fra-pelsfarmene

3 komentarze:

 1. niezle czuby w skorzanych butach ciekawe jakie zwierze zabili na ich obuwie

  OdpowiedzUsuń
 2. ciekawe gdzie tu widzisz skórzane buty? 0_o nie no komentarz na poziomie...


  co do akcji - brawo!

  OdpowiedzUsuń
 3. Jako szczęśliwa posiadaczka 2 futer (żywych, oczywiście, moich fretek najkochańszych) W pełni popieram. Moja znajoma nawet kiedyś przygarnęła norkę, która uciekła z fermy. Była cudowna. Nie mieści mi się w głowie, jak człowiek może być tak nieludzki i to w imię czego? Pustej mody, zachcianki?

  OdpowiedzUsuń