niedziela, 10 lutego 2013

Nowe informacje dotyczące sprawy Barchem 4

 barchem

12 lutego w Rotterdamie odbędzie się następne przesłuchanie w sprawie Barchem 4. Nie wiadomo, czy będzie to ostatnie przesłuchanie przed ogłoszeniem wyroku, czy też nie.

Jak wiele i wielu z was pewnie już wie, prokuratura żąda 10 miesięcy aresztu i kolejnych 5 miesięcy okresu próbnego dla 3 oskarżonych, oraz pełnych 15 miesięcy aresztu dla czwartej osoby.

Aby lepiej zrozumieć tę sprawę, warto zaznaczyć, że:

- Kilka lat temu stworzono specjalną jednostkę policji, której jedynym celem miało być zbieranie informacji o aktywistach i aktywistkach oraz represjonowanie ruchu wyzwolenia zwierząt w Holandii.

- Przeciwko aktywistom i aktywistkom używano kilku metod inwigilacji: urządzeń śledzących pod samochodami, fizycznej inwigilacji, podsłuchów telefonicznych przez długi czas.

- Podczas procesu prokuratura jak dotąd nie dostarczyła żadnego sensownego powodu, który uzasadniałby zastosowane metody inwigilacji: wciąż nie wiemy, dlaczego aktywiści i aktywistki byli i były pod tak silną obserwacją policji. Adwokaci oskarżonych wielokrotnie domagali się odpowiedzi w tej kwestii.

Zachęcamy wszystkich do śledzenia informacji i do pisania maili z wyrazami solidarności z aktywistami i aktywistkami na nasz adres
svat@riseup.net

Dopóki wszyscy nie będą wolni – zwalczamy represje!

SVAT/grupa wsparcia Barchem 4

(Oświadczenie niektórych oskarżonych w sprawie Barchem 4 możecie przeczytać tutaj http://www.laikazine.wordpress.com/2012/09/06/barchem4/)

Prosimy o rozpowszechnianie poniższej informacji i tłumaczenie jej na różne języki, dzięki czemu dotrzemy do każdego i każdej. Dzięki!

Więcej informacji: http://www.svat.nl/barchem4/en/case.html

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz