wtorek, 13 listopada 2012

Międzynarodowa akcja strajkowa 14 listopada


W dniu 14 listopada odbędzie się bezprecedensowa akcja strajkowa. Jednego dnia, pracownicy w Hiszpanii, Portugalii, Grecji, we Włoszech oraz na Cyprze i Malcie będą uczestniczyć w strajkach generalnych. W Belgii i we Francji odbędą się strajki poszczególnych branż. Masowe protesty związków są planowane w Czechach, Rumunii i Słowenii a akcje solidarnościowe odbędą się w wielu miastach Europy. Jeszcze nigdy tak szeroko zakrojona akcja międzynarodowa nie miała miejsca. Choć jest to wydarzenie historyczne, mało o tym można usłyszeć w polskich mediach.

Strajk generalny w południowej Europie będzie nowym, ważnym etapem w walce przeciwko cięciom i atakom na prawa pracownicze.

Zapraszamy na akcję solidarnościową w Warszawie, 14 listopada, godz. 18.30 pod Pałacem Prezydenckim.

Plany "oszczędnościowe” narzucone przez Trojkę niszczą życie milionów ludzi. Kryzys gospodarczy w tych krajach był spowodowany spekulacjami finansowymi oraz modelem kapitalistycznym a teraz pracownicy muszą płacić za to. W krajach takich jak Portugalia, Grecja czy Hiszpania, zaplanowane są ostre cięcia budżetowe, masowe zwolnienia oraz obniżenie pensji.

W krajach, gdzie istnieją radykalne ruchy związkowe, zaplanowane są na 14 listopada protesty i akcje bezpośrednie niezależne od największych central związkowych. Anarchosyndykaliści z Hiszpanii, Portugalii i Włoch zrzeszeni w Międzynarodowym Stowarzyszeniu Pracowników planują duże mobilizacje pod czarno-czerwonymi sztandarami.

W wielu miastach Europy odbędą się protesty solidarnościowe ze strajkującymi pracownikami, nawołujące do zaostrzenia protestów i rozszerzenia ich na inne kraje. W Warszawie także odbędzie się protest w obronie ludzi pracy i za radykalizacją akcji pracowniczej. Będziemy się starać relacjonować na żywo o międzynarodowych akcjach anarchosyndykalistycznych 14 listopada oraz o innych radykalnych wystąpieniach pracowników.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz