poniedziałek, 14 września 2015

Kochaj na wiele sposobów


Od tysiącleci jesteśmy manipulowani. Nazbierało się tego co nie miara. Szczególnie ostatnio. Wyższa technologia nie tylko daje nam większe mozliwosci otrzymywania informacji ale także otrzymywania kłamstw. By jednak rozroznic prawdę od manipulacji, trzeba byc świadomym. Trzeba byc juz przebudzonym. Trzeba potłuc te matrixowe, tworzone przez setki generacji okulary. Okulary, w których szkla sa coraz grubsze. Coraz bardziej sciemniajace prawdę.Wystarczy sobie przypomnieć jak wielka pomoca propagandowa bylo wynalezienie radia za czasów Hitlera. Teraz jeśli spojrzymy czym karmi ludzi tak zwany "idiot box" - telewizor, to zobaczymy, iz wiekszosc to bezużyteczne wiadomości, zasmiecajace nasz umysł lub tez filmy i seriale, które nie wnoszą do naszego życia nic po za zjadaniem nam czasu. Wiekszosc przedstawia problemy. Rozwiazan i pozytywnych wiadomości jak na napartsek. Przy tych dysproporcjach nie dziwne, ze nasze spoleczenstwa tona w depresjach na które nasze "grube okulary" widza jedyne lekarstwo = więcej kupować.
Internet przyniosl nam więcej wolności slowa. Jednak do wolności trzeba byc tez dojrzałym. Internet nie tylko dal nam mozliwosci byśmy mogli się wyrazić ale dal tez mozliwosc wszystkim innym tez się wyrazac. Dlatego tak wiele tam porno filmów, nacjonalistycznych, kapitalistycznych czy tez innych bzdur.
Nawet ci, którzy sa bardziej świadomi i wybierają pozytywne, inspirujące strony, wciaz jeśli jest to tylko gromadzenie i przyjmowanie wiadomości w naszej glowie bez ich pozniejszego uzycia bedzie to wciaz tylko kolejna nadkonsumpcja. Taki intelektualny materializm prowadzący nas do nadymania naszego nie zdrowego ego. Nawet jeśli  bys przegladal najbardziej pozytywne strony na fejsbooku, jeśli nie jest to w równowadze i dzieje się kosztem czasu na tworzenie, kochanie, zycie, kosztem czasu dla twych przyjaciol, rodziny, ukochanych, jest to niczym więcej jak tylko marnowaniem życia.
W spoleczentwach gdzie wiekszosc ludzi jest nieświadoma wolnosc slowa, internet w wiekszosci będzie odzwierciedlać te nieswiadomosc.
Jeśli ludzie w wiekszosci sa konsumentami ich kontakt z internetem ograniczał się będzie do konsumpcji. To ostatnie moze byc nawet pozytywne, bo perwert, który zaspokaja się przed ekranem jest duzo bardziej bezpieczny niz ten , który aktywnie realizuje swa perwersje. Nazista, który biernie chłonie informacje jest bezpieczniejszy niz ten, który działa.
Rzecz ma się calkiem inaczej jeśli chodzi o osoby bardziej uduchowione. Nie chodzi mi o owieczki ( a raczej barany ), które omamione sa przez religie. Chodzi mi o nas, przebudzonych, bardziej świadomych, tych co juz potłukli okulary i przejrzeli na oczy.
Jeśli juz raz potluklismy okulary bardzo rzadko chcemy z powrotem zapasc w sen nieświadomych. Wciaz jednak wiele manipulacji trzyma nas w polsnie zatrzymujac nas przed całkowita zmiana.
Duchowosc wielu z nas ogranicza się do "kochania" we własnych kręgach, pracy nad soba i głownie kochania samych siebie. Nie to żebym potepial milosc do samych siebie. Proszę nie mylcie mnie z tym. "Kochaj siebie" to jeden z podstawowych warsztatów, które uczę.
Jednak nie mylmy tu narcyzmu z miloscia. Gdy milosc jest prawdziwa, bardzo szybko przeobraża się w milosc do innych i do wszystkiego. Jeśli kocha się innych to się dla nich cos robi, to się dla nich żyje i ta milosc obdarowywana innym sprawia, iz mamy więcej milosci dla siebie. Więcej satysfakcji z szlachetnie przezywanego życia. Milosc to energia przeplywajaca z wewnątrz na zewnątrz i w ten sposob krazaca pomiędzy nami. Nie mozna jej zatrzymać. Trzeba pozwolić jej plynac.
Omówmy to na przykładzie matki. Jeśli jest ona zajęta soba, pracuje nad soba, kocha siebie kosztem rownowagi, czasu i milosci dla dziecka, nie znajdzie ona szczescia na tysiącu warsztatach rozwoju duchowego, godzinach medytacji itp. Zagłuszana milosc do dziecka będzie pozostawiała te kobietę w niespełnieniu. Jednak jeśli ta Matka poświeci wystarczająco czasu, milosci dziecku to wszystko do niej wróci w lepszym samopoczuciu czy milosci do siebie. Wówczas kazdy warsztat będzie wiele bardziej skuteczniejszy, kazda godzina spędzana na samorealizacji, będzie pełniejsza.
Musimy sobie także uswiadomic, ze milosc, zmiana i cale nasze zycie wyraza się na wielu poziomach. Sa one wielowymiarowe. Jeśli chcemy trwałych zmian w nas, musimy je przeprowadzac na poziomach wszystkich czakr.
Jeśli chcemy kochac siebie czy tez innych pelnie i bezwarunkowo, musi się to odbywać na poziomie wielu czakr.
Dlatego w parze tak ważne jest nie tylko polaczenie na poziomie serca ale intelektualne i seksualne rowniez. Dlatego najlepiej gdy osoba, z która jesteśmy, nie tylko cos do nas czuje ale takze mówi nam o tym, dba o nas, robi cos dla nas, uprawiamy milosc etc.
Wrocmy do przykładu matki. Jeśli wychowanie dziecka będzie się ograniczało jedynie do pozytywnych afirmacji i ignorowaniu i nie angażowaniu się w cokolwiek co jest negatywne, bardzo duza szansa, ze nie bez powodu sluzby socjalne zainteresują się zaniedbaniem. Kochanie dziecka musi odbywać i wyrazac się na wszystkich poziomach (czakrach). Wyraza się poprzez zmianę pieluch, nakarmienie, przytulenie zaśpiewanie kołysanki, powtarzanie "Kocham Cie", zapewnienie bytu i dachu nad głowa, edukacje, a nawet pelne milosci skarcenie, gdy dziecko chce wlozyc gwozdz do kontaktu. Jest to chyba zrozumiale.
Jako, iz milosc bezwarunkowa, rozpływa się od nas na innych, uświadamia nas , ze milosc do nas samych jest zależna od milosci do innych ( i vice versa)
Postawmy się sami w pozycji tego dziecka i przelozmy te przykłady na własne zycie. Milosc to nie tylko pozytywne wmawianie sobie, ze ja kocham siebie lecz także czynne kochanie siebie na wszelkich poziomach (czakrach). Czyli zadbanie o zaspokojenie swych potrzeb materialnych, seksualnych, nakarmienie siebie, Kochanie siebie (=innych), pozwolenie sobie byc kochanym (przez siebie i innych).  To takze zadbanie o przyjemności cielesne, takie jak uprawianie milosci, sport, joga czy  tez przyjemnosci intelektualne, artystyczne i inne. To takze wyrażanie tego wszystkiego.
Jesteśmy integralna caloscia roznych aspektów naszego życia. Poczucie calosci, pelni siebie, pelni życia zalezy od zaspokojenia wszystkich aspektów bez dominacji jednych nad drugimi. Zycie w równowadze do zastanej sytuacji. Tu i teraz.
Tak samo ma się milosc do innych, do kochanki(-nka), rodziny, przyjaciol, ludzi, zwierzat przyrody i całego wszechświata.
Samo pozytywne myślenie o nich moze się pomocne ale jesli będzie się ograniczało jedynie do tego, moze okazać się nie wystarczająco skuteczne.
Szczególnie jesli uświadomimy sobie, ze tych co chcą ocalić przyrodę, zwierzęta, ludzkosc jest jak na naparstek z porównaniem do tych nieświadomych, którzy chcą jedynie konsumować i zarabiac na to. Nasze pozytywne i świadome myślenie musi się przeciwstawiać ogromowi nieświadomego myślenia na tej planecie. Juz chodzby dlatego potrzebna jest akcja.
Jednak sam aktywizm jest równie nie wystarczająco skuteczny. Musimy kochac na wszystkich poziomach(czakrach). Poprzez pozytywne myślenie, świadome akcje polityczne, kreowanie komun jako, żywych przykladow, ze mozna inaczej, sztuke uswiadamiajaca, nauke pozytywnych rzeczy, gleboka ekologie, tworzenie alternatywnych technoogii i sposobow zycia, nauczanie tantry, wyzwalanie, kochanie i leczenie się dzięki niej.
Tak wiec widzimy, iz prawdziwa bezwarunkowa milosc to gleboki rozwój we wszelkich kierunkach na wielu poziomach( czakrach). Dajmy jej plynac i zalewac swiat.
Warto tez sobie uswiadomic, ze te male grupki o roznych typach działania laczy ta sama intencja: "Milosc, troska o innych i naturę". Jedynie wyrazaja oni się przez inna czakrę wiec w inny sposób. Jak często jesteśmy przez to podzieleni mimo tego, iz intencje sa te same i tak samo piękne. "Nie dajmy się podzielić jak wielogatunkowe bydło". "Podzielonymi łatwiej się kieruje, rządzi i manipuluje. " "Razem możemy więcej
".
KOCHAM WAS !!!
Michal Marek Griks 9.9.2015 SatCItAnanda Romania
http://tantramovement.blogspot.nl

Więcej mych polskich tekstów na temat tantry i milosci możesz znalezc tutaj: http://aktywnatantra.blogspot.nl/search/label/PL
Zycze milego czytania i inspiracji


school of tantra

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz